Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 477/25

12.03.2025 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 4625/24

23.12.2024 postanowienie
postanowienie
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
Meritum

nie budzi wątpliwości, iż w przedmiotowej sprawie, w związku z dokonanymi czynnościami Zamawiającego może znaleźć zastosowanie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp, zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne. Zbędność postępowania odwoławczego wynika z faktu, że wobec unieważnienia przez Miasto Stołeczne Warszawa czynności objętych odwołaniem, nie istnieje tzw....

KIO 3646/24

21.10.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie nie wpłynęło zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego. W odpowiedzi na odwołanie w piśmie z 17 października 2024 r....

KIO 67/24

31.01.2024 wyrok
uwzględnione
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 73/24

29.01.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
Meritum

Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Budowa siedziby Młodzieżowego Domu Kultury i Domu Kultury Śródmieście przy ul. Twardej 8/12 ‎ w Warszawie ”. Dnia 8 stycznia 2024 roku, wykonawca PORR S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „Odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Wpis od odwołania został wniesiony w wysokości 20 000,00 zł....

KIO 70/24

29.01.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
Meritum

Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Budowa siedziby Młodzieżowego Domu Kultury i Domu Kultury Śródmieście przy ul. Twardej 8/12 w Warszawie ”. Dnia 8 stycznia 2024 roku, wykonawca SKANSKA S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „Odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Wpis od odwołania został wniesiony w wysokości 20 000,00 zł....

KIO 89/24

29.01.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
Meritum

Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Budowa siedziby Młodzieżowego Domu Kultury i Domu Kultury Śródmieście przy ul. Twardej 8/12 ‎ w Warszawie ”. Dnia 8 stycznia 2024 roku, wykonawca Budimex S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „Odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej....

KIO 106/24

29.01.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
Meritum

Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „ Budowa siedziby Młodzieżowego Domu Kultury i Domu Kultury Śródmieście przy ul. Twardej 8/12 w Warszawie ”. Dnia 8 stycznia 2024 roku, wykonawca STRABAG sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie (dalej „Odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej....

KIO 3717/23

19.12.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
Meritum

Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym, ‎ o którym mowa w art. 275 pkt 1 ustawy Pzp na dzierżawę urządzeń wielofunkcyjnych wraz ‎ z obsługą ich eksploatacji (znak postępowania: UD-IX-ZP-65-2023). Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 5 grudnia 2023 r. pod numerem nr 2023/BZP 00532021....

KIO 1529/16

wyrok
uwzględnione
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście
Meritum

7 Stan faktyczny sprawy został wyczerpująco i zgodnie z rzeczywistością przytoczony w treści odwołania (zreferowanej powyżej) i jest właściwie pomiędzy stronami bezsporny. Strony różnią się jedynie w jego interpretacji oraz co do wniosków wyciąganych z zastanych okoliczności faktycznych, szczególnie ich ocenie prawnej. W toku rozprawy Odwołujący złożył następujące dokumenty: 1....