Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 577/26

26.02.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Zamość
Meritum

9 lutego 2026 r wykonawca Projekt Parking spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie w prowadzonym przez Miasto Zamość postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na usługi o tytule „Prowadzenie obsługi Stref Płatnego Parkowania na terenie Miasta Zamość w 2026-2028 roku”....

KIO 5187/25

19.01.2026 wyrok
oddalone
Miasto Zamość
Meritum

Zgodnie z informacją zawartą w piśmie zamawiającego z dnia 15 grudnia 2025 roku wartość przedmiotowego zamówienia nie przekracza progów unijnych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy Pzp. Zgodnie z zapisami rozdziału 3 Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) „Opis przedmiotu zamówienia” przedmiotem zamówienia jest promocja Miasta Zamość poprzez sport w sezonie rozgrywkowym 2025/2026 przez drużyny seniorskie w piłce nożnej biorące udział w rozgrywkach ligowych....

KIO 4421/25

13.11.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Zamość
Meritum

Miasto Zamość (dalej: „zamawiający”) prowadzi, na podstawie przepisów ustawy ‎ z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ‎ ze zm.) - dalej: „ustawa Pzp” postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie podstawowym pn.: „ Wykonanie ekspertyzy technicznej Miejsc Doraźnego Schronienia (MDS) na terenie Miasta Zamość”; n umer referencyjny: RIM.272.37.2025.MT (dalej „postępowanie” lub „zamówienie”)....

KIO 1465/25

12.05.2025 wyrok
oddalone
Miasto Zamość
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. , poz. 1605 ze zm. ), dalej jako „Ustawa”. Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, w złożone oferty, swz oraz dowody składane do zamknięcia rozprawy. Izba ustaliła i zważyła....

KIO 3092/23

03.11.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Zamość
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 31/23

17.01.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Zamość
Meritum

Zamawiający – Miasto Zamość – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia w pn. Modernizacja i rozbudowa obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 21 grudnia 2022 r. pod nr 2022/S 246-711452. W dniu 2 stycznia 2022 r. wykonawca TAMEX Obiekty Sportowe S.A....

KIO 2377/21

28.09.2021 wyrok
oddalone
Miasto Zamość
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 243/21

19.02.2021 wyrok
oddalone
Miasto Zamość
Meritum

Zaznaczyć należy, że z uwagi na datę wniesienia rozpoznawanego odwołania do postępowania odwoławczego w tej sprawie, zgodnie z art. 92 ust. 2 ustawy dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. poz. 2020 ze zm.), znajdują zastosowanie przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. poz. 2019 ze zm.) {dalej: „nowa ustawa pzp” lub „npzp”}. Z art. 505 ust....

KIO 572/18

12.04.2018 wyrok
oddalone
Miasto Zamość
Meritum

odwołania nie można uwzględnić. Izba ustaliła, co następuje: Odwołujący jak sam oświadcza w odwołaniu, ,,W treści oferty wykonawca [Odwołujący] w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu założył, że będzie polegać na zasobach innych podmiotów”. Później jednak zmienił zdanie (ponieważ stwierdził, że ,,nie jest w stanie ustalić, czy te podmioty spełniają wymagania”). W odpowiedzi na wezwanie w trybie art. 26 ust....

KIO 332/16

wyrok
uwzględnione
Miasto Zamość
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Pzp wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 1...