Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 834/25

27.03.2025 postanowienie
umorzone
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 3781/24

28.10.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w ter...

KIO 3763/24

28.10.2024 postanowienie
postanowienie
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Meritum

W dniu 14 października 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ JOL-MARK Sp. z o.o., ul. Portowa 16G, 44-100 Gliwice zwanego dalej „Odwołującym”, ‎ w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Usługę produkcji ‎ i przygotowania całodziennych posiłków pacjentom miejskiego szpitala zespolonego w Olsztynie - powtórka....

KIO 2652/24

12.08.2024 wyrok
oddalone
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Meritum

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Izba ustaliła, co następuje: W Rozdziale V ust. 1 pkt 1.4. SWZ Zamawiający określił następujące warunki udziału w Postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej w odniesieniu do części 1 i 3: „1.4.1. dotyczy części nr 1 Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał/wykon...

KIO 1776/24

11.06.2024 postanowienie
postanowienie
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Meritum

Zamawiający w dniu 22 maja 2024 r. (e-mailem) wezwał wraz kopią odwołania, w trybie art. 524 NPzp, uczestników postępowania przetargowego do wzięcia udziału w postępowaniu odwoławczym. Żadne zgłoszenie przystąpienia nie miało miejsca. W dniu 10 czerwca 2024 r. (e-mailem) Zamawiający poinformował Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, że uwzględnienia odwołanie w całości . Stwierdził, że: „(…)Zamawiający, zgodnie z żądaniem Odwołującego w dniu 10.06.2024 r....

KIO 1151/24

23.04.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Przystępujący w wyznaczonym terminie nie złożył oświadczenia o wniesieniu sprzeciwu wobec uwzględnienia przez zamawiającego zarzutów odwołania. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 597/23

17.03.2023 postanowienie
umorzone
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Meritum

Zamawiający – Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie, ul. Niepodległości 44, 10-045 Olsztyn, prowadzi w trybie podstawowym bez negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Obsługa prawna bieżącej działalności Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie”, numer referencyjny: DZP-382-70/22. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 22.12.2022 r., nr 2022/BZP 00511682/01. Pismem z dnia 28.02.2023 r....

KIO 989/17

wyrok
oddalone
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Meritum

Z art. 179 ust. 1 pzp wynika, że odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazał, że ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, w którym na pakiety nr 4 i 5 tak jak Przystępujący również złożył ofertę....