Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 3903/23

15.01.2024 postanowienie
postanowienie
Miejski Zarząd Dróg i Mostów
Meritum

W dniu 27 grudnia 2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wykonawcy FBSerwis S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej „ustawa Pzp”) pn....

KIO 1177/08

12.11.2008 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Dróg i Mostów
Meritum

Odwołujący ALBA Ekoserwis Sp. z o.o. w Radzionkowie zamierza ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: "Zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych: dróg krajowych wraz z węzłami, dróg oraz ulic wojewódzkich, powiatowych, gminnych i wewnętrznych, obiektów drogowych oraz ich pozimowe oczyszczanie." W związku z nieprawidłowym zastosowaniem przez Zamawiającego przepisów prawa, oraz wadliwą konstrukcję treści SIWZ, Odwołujący został ni...

KIO 1177/08

12.11.2008 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Dróg i Mostów
Meritum

Odwołujący ALBA Ekoserwis Sp. z o.o. w Radzionkowie zamierza ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: "Zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych: dróg krajowych wraz z węzłami, dróg oraz ulic wojewódzkich, powiatowych, gminnych i wewnętrznych, obiektów drogowych oraz ich pozimowe oczyszczanie." W związku z nieprawidłowym zastosowaniem przez Zamawiającego przepisów prawa, oraz wadliwą konstrukcję treści SIWZ, Odwołujący został ni...

KIO 1476/17

wyrok
uwzględnione
Miejski Zarząd Dróg i Mostów
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do wniesienia odwołania, zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Izba ustaliła, że Zamawiający w punkcie V ust. 1 pkt 3 lit. a) postawił wymaganie w zakresie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej, aby Wykonawcy wykazali się należytym wykonaniem w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w...