Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 2278/25 | KIO 2291/25 | KIO 2296/25

14.07.2025 wyrok
uwzględnione
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymują się interesem we wniesieniu środków ochrony prawnej, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołujących możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołujących na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO/KU 16/23

11.10.2023 uchwała
uwzględnione w części
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że zastrzeżenia do wyniku kontroli zgłoszone przez Zamawiającego – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S. A. w Krakowie w dniu 13 września 2023 r. częściowo zasługują na uwzględnienie. Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza podnosi, że w myśl art. 617 zdanie pierwsze ustawy PZP, od wyniku kontroli uprzedniej zamawiającemu przysługuje prawo wniesienia do Prezesa Urzędu umotywowanych zastrzeżeń w terminie 7 dni od dnia doręczenia informacji o wyniku kontroli uprzedniej. Nas...

KIO 1573/23

15.06.2023 wyrok
oddalone
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 1068/23 | KIO 1070/23 | KIO 1074/23 | KIO 1080/23 | KIO 1085/23

28.04.2023 wyrok
uwzględnione
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przebudowę systemu ciepłowniczego Krakowa i Skawiny – etap 5 (nr postępowania IZ/U/11/2022). Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, a wartość szacunkowa zamówienia przekracza progi unijne. Izba ustaliła, że zamówienie zostało podzielone na łącznie sześć części....

KIO 1068/23|KIO 1070/23|KIO 1074/23|KIO 1080/23|KIO 1084/23

28.04.2023 wyrok
uwzględnione
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przebudowę systemu ciepłowniczego Krakowa i Skawiny – etap 5 (nr postępowania IZ/U/11/2022). Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, a wartość szacunkowa zamówienia przekracza progi unijne. Izba ustaliła, że zamówienie zostało podzielone na łącznie sześć części....