Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 3346/24

30.09.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Muzeum Historii Polski w Warszawie
Meritum

Muzeum Historii Polski w Warszawie (dalej Zamawiający) prowadzi na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U.2023.1605 z późn. zm.) (dalej Ustawa lub Pzp) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Dostawa wraz z montażem wyposażenia gastronomicznego do budynku Muzeum Historii Polski w Warszawie”; Numer Postępowania: RZP/3/PN/D/2024; Ogłoszenie: Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej z dnia 23 lutego 2024 r., num...

KIO 2285/24

22.07.2024 wyrok
oddalone
Muzeum Historii Polski w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący wykazał przesłanki skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 240/24

09.02.2024 wyrok
uwzględnione
Muzeum Historii Polski w Warszawie
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpiło Konsorcjum: TARGET Spółka Jawna A.Ł., M.R. z siedzibą w Warszawie, J.G. J.K....

KIO 45/24

26.01.2024 wyrok
oddalone
Muzeum Historii Polski w Warszawie
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba również stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu Odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3934/23 | KIO 3937/23

17.01.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Muzeum Historii Polski w Warszawie
Meritum

Zgodnie z informacją przekazaną przez Zamawiającego w piśmie z dnia 28/12/23 uwzględniając art. 524 ustawy Pzp Zamawiający zawiadomił wykonawców o wniesionym odwołaniu, przekazał jego kopię oraz wezwał wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego. W terminie 3 dni od dnia tego wezwania – jak wymaga przepis art. 525 ust.1 ustawy Pzp – takie przystąpienia nie zostały zgłoszone. Zgodnie z art. 520 ust....

KIO 3348/23

22.11.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Muzeum Historii Polski w Warszawie
Meritum

Zamawiający Muzeum Historii Polski w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji, którego przedmiotem jest: system do ewidencji i zarządzania zbiorami muzealnymi. Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 12 października 2023 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2023/BZP 00440962. 08 listopada 2023 roku Odwołujący MobileMS sp. z o.o. wniósł odwołanie, w którym zarzucił Zamawiającemu naruszenie : - art....

KIO 3288/23

17.11.2023 wyrok
uwzględnione
Muzeum Historii Polski w Warszawie
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 NPzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 NPzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby dopuścił w niniejszej sprawie dowody z: dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne nadesłanej przez Zamawiającego do akt sprawy w postaci elektronicznej, w tym w szczególności postanowień Specyfikacji Warunków Zamówieni...

KIO 2849/23

10.10.2023 postanowienie
odrzucone
Muzeum Historii Polski w Warszawie
Meritum

Zamawiający – Muzeum Historii Polski w Warszawie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie art. 209 ust 1 pkt 1 i pkt. 4, ustawy z dnia 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2022 r. poz. 1710 z późn. zm.) o wartości równej lub przekraczającej progi unijne pn....