Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 4473/25

12.11.2025 postanowienie
umorzone
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych, w tym prawidłowo uiszczono wpis w kwocie 20.000,00 PLN na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych w terminie właściwym do wniesienia odwołania. Wobec uwzględnienia przez Zamawiającego odwołania w zasadniczej części, postępowanie podlega w tym zakresie umorzeniu w oparciu o art. 522 ust. 4 PZP....

KIO 2706/24

13.08.2024 postanowienie
postanowienie
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Meritum

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, (dalej: „Zamawiający” ) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługi pn.: „Świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia dla Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku” , nr postępowania: Pa.280.12(1).2024. Przedmiotowe postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest prowadzone na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz....

KIO 3359/23

22.11.2023 postanowienie
umorzone
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Meritum

Z uwagi na to, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p. oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz.U. poz. 2453), oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Wobec powyższego, orzeczono jak w sentencji. O kosztach postępowania orzeczono na podstawie § 9 ust....

KIO 2634/23

22.09.2023 wyrok
uwzględnione
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Interes we wniesieniu odwołania wynika z faktu, iż w przypadku uwzględnienia zarzutów odwołania jego oferta uplasuje się na pozycji pierwszej w rankingu ofert....

KIO 1736/23

30.06.2023 postanowienie
umorzone
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Meritum

Izba wskazuje, że zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i cofnięcia pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca...

SO XII Ga 634/10

26.01.2011 postanowienie
odrzucone
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Meritum

Stosownie do treści przepisu art. 198e ust. 1 ustawy 7 prawo zamówień publicznych Sąd na posiedzeniu niejawnym odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu lub niedopuszczalną z innych przyczyn, jak również skargę, której braków strona nie uzupełniła w terminie. Przepis art 34 ust. 1 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych stanowi zaś, iż od skargi na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych pobiera się opłatę stałą w wysokości pięciokrotności wpisu w...

KIO 2149/10

14.10.2010 wyrok
oddalone
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Meritum

Izba nie uwzględniła wniosku odwołującego o przeprowadzenie dowodu z treści innych prac konkursowych uznając, że wniosek zmierza do rozszerzenia podstaw faktycznych zarzutów protestu i przystąpienia odwołującego do postępowania toczącego się w wyniku wniesienia protestu, co w konsekwencji doprowadziłoby do naruszenia art. 191 ust. 3 ustawy Pzp zakazującego rozpatrywania i rozstrzygania co do zarzutów, które nie były zawarte w proteście. Oceniając zarzut naruszenia art....

KIO 2316/16

wyrok
oddalone
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Meritum

Na wstępie ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę. Następnie Izba ustaliła, że Odwołujący jako wykonawca, którego oferta, − w przypadku potwierdzenia się zarzutów odwołania, może zostać wybrana jako najkorzystniejsza spełnia określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze − środków ochrony prawnej, tj....

KIO 2316/16

wyrok
oddalone
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Meritum

Na wstępie ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę. Następnie Izba ustaliła, że Odwołujący jako wykonawca, którego oferta, − w przypadku potwierdzenia się zarzutów odwołania, może zostać wybrana jako najkorzystniejsza spełnia określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze − środków ochrony prawnej, tj....