Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 2383/23 | KIO 2387/23

01.09.2023 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie
Meritum

KIO 2383/23 Odwołujący GTS zarzucił Zamawiającemu, że brak w projekcie umowy postanowień ustalających granice odpowiedzialności wykonawcy, w tym limity kwotowe, w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania przedmiotu zamówienia, prowadzi do nieuzasadnionego uprzywilejowania zamawiającego oraz narusza zasadę równowagi stron stosunku zobowiązaniowego....

KIO 219/22|KIO 225/22

14.02.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem któregokolwiek z odwołań, odwołania nie zawierały braków formalnych i mogły zostać rozpoznane merytorycznie. Izba uznała, iż Odwołujący wykazali interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnili materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art....

KIO 231/22

10.02.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie
Meritum

Odwołujący wykazał, że posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp oraz innych przepisów, w tym aktów wykonawczych do ustawy Pzp. Wypełnione zostały zatem warunki określone w art. 505 ustawy Pzp. Odwołanie zostało więc wniesione w ustawowym terminie, kopia odwołania została przekazana Zamawiającemu, Odwołujący uiścił wpis w wymaganej wysokości na rachunek UZP....

KIO 38/22|KIO 39/22

25.01.2022 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Wobec spełnienia wymogów określonych art. 525 ust. 1-3 ustawy Pzp Izba uznała za skuteczne zgłoszenie przystąpienia dokonane po stronie Zamawiającego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Rzeszów Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzeszowie oraz Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania I...

KIO 348/21

02.03.2021 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie
Meritum

PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm. - zwanej dalej: „ustawa Pzp”), w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych „Rewitalizacja linii kolejowej nr 357 na odcinku Drzymałowo - Wolsztyn” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Oper...

KIO 444/20|KIO 708/20

29.05.2020 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie
Meritum

postanowił zastosować wprost wyrok 16/20 do niniejszego postępowania. Tymczasem, wyrok 16/20 nie daje podstawy do wezwania Odwołującego do uzupełnienia dokumentów w zakresie wskazanym w pkt 8.6.1 lit. c) i d) IDW w Zamówieniu Rail Baltica, a dodatkowo nie ma mocy wiążącej w niniejszym postępowaniu. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający winien był uznać, że wykładnia zasady równego traktowania wykonawcy wyrażona w art. 7 ust....