Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 5246/25

15.01.2026 postanowienie
umorzone
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę odczynników do wykonania badań metodami biologii molekularnej w kierunku jednoczesnego wykrywania RNA HIV, RNA HCV, DNA HBV i RNA HEV dla 480 000 donacji i podwójna archiwizacja próbek osocza w okresie 36 miesięcy....

KIO 3718/25

16.10.2025 postanowienie
umorzone
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach
Meritum

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach (dalej jako Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych (dalej PZP) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą: „Dostawa odczynników do wykonania badań metodami biologii molekularnej w kierunku jednoczesnego wykrywania RNA HIV, RNA HCV, DNA HBV i RNA HEV dla 480 000 donacji i podwójna archiwizacja próbek osocza w okresie 36...

KIO 3374/25

16.09.2025 wyrok
uwzględnione
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 1534/25

21.05.2025 wyrok
oddalone
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba stwierdziła spełnienie przesłanek art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj....

KIO 1537/25

16.05.2025 postanowienie
umorzone
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach
Meritum

Na skutek cofnięcie odwołania wystąpiła przesłanka do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 520 ust. 1 i 2 oraz art. 568 pkt 1) ustawy Pzp. Stosownie do treści art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (art. 520 ust. 2 ustawy Pzp)....

KIO 972/25

01.04.2025 postanowienie
umorzone
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach
Meritum

Wobec braku spełnienia przesłanek określonych w art. 525 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, Izba stwierdziła nieskuteczność zgłoszonego przystąpienia przez wykonawcę Roche Diagnostics Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego. Skład orzekający, na podstawie dokumentacji postępowania, stwierdził że podmiot ten w ustawowym terminie, określonym w art....

KIO 1750/24

11.06.2024 postanowienie
postanowienie
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 685/15

20.04.2015 wyrok
uwzględnione
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach
Meritum

Zgodnie z art. 33a ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych transport sanitarny to przewóz osób albo materiałów biologicznych i materiałów wykorzystywanych do udzielania świadczeń zdrowotnych, wymagających specjalnych warunków transportu....