Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 4067/25

29.10.2025 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

nie budzi wątpliwości, że w przedmiotowej sprawie, w związku z dokonanymi czynnościami zamawiającego może znaleźć zastosowanie art. 568 pkt 2 ustawy, zgodnie z którym KIO umarza postępowanie odwoławcze w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne. Zgodnie ze stanowiskiem doktryny podstawą do umorzenia postępowania jest również stwierdzenie przez KIO, że postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne....

KIO 3583/24

09.10.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Sąd Rejonowy w Wejherowie, w trybie podstawowym na usługi ochrony osób i mienia (nr postępowania OG.261.1.2024 ), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych 20.08.2024 r., nr 2024/BZP 0046214/01, wobec czynności wyboru oferty najkorzystniejszej wniesione zostało 30.09.2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie: MM Service Monitoring Sp. z o.o....

KIO 3265/23

16.11.2023 wyrok
oddalone
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

Z art. 505 ust. 1 pzp wynika, że legitymacja do wniesienia odwołania przysługuje wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący, który złożył ofertę w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego, wykazał, że ma taki interes, a ponadto że w związku z objętym zarzutem odwołania zaniechaniem odrzucenia wybranej przez Zamawiającego oferty Przystępującego, może ponieś...

KIO 2994/23

26.10.2023 postanowienie
odrzucone
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym akt sprawy odwoławczej Izba postanowiła odwołanie odrzucić. W pierwszej kolejności na uwagę w przedmiotowej sprawie zasługuje okoliczność, że Zamawiający w odpowiedzi na odwołanie z dnia 13 października 2023 r. uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu, a Przystępujący zgłosił sprzeciw wobec tego uwzględnienia....

KIO 2663/23

20.09.2023 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

Zamawiający – Sąd Rejonowy w Wejherowie, ul. Wniebowstąpienia 4, 84-200 Wejherowo, prowadzi w trybie podstawowym z możliwością negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Usługi ochrony osób i mienia”, numer referencyjny: G.115-47/2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych dnia 28.07.2023 r. nr 2023/BZP 00330057/01. W dniu 11.09.2023 r....

KIO 2685/23

18.09.2023 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

Zamawiający – Sąd Rejonowy w Wejherowie, ul. Wniebowstąpienia 4, 84-200 Wejherowo, prowadzi w trybie podstawowym z możliwością negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Usługi ochrony osób i mienia”, numer referencyjny: G.115-47/2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych dnia 28.07.2023 r. nr 2023/BZP 00330057/01. W dniu 11.09.2023 r....

KIO 2799/22

07.11.2022 wyrok
oddalone
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1)    zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2)    przejrzysty; 3) proporcjonalny. Stosownie do art. 224 ustawy Pzp: 1.    Jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia lub budzą wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgod...

KIO 2377/22

23.09.2022 wyrok
uwzględnione
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

Postępowanie wszczęte zostało 11 sierpnia 2022 r. W Postępowaniu wpłynęło osiem ofert. Zamawiający dokonał oceny i wyboru oferty najkorzystniejszej. Oferta Odwołującego została oceniona jako najkorzystniejsza spośród ofert nieodrzuconych po ofercie Przystępującego. Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty została przekazana wykonawcom 7 września 2022 r....

KIO 2796/21

14.10.2021 wyrok
uwzględnione
Sąd Rejonowy w Wejherowie
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba nie podzieliła stanowiska zamawiającego, że w niniejszej sprawie zachodzi przesłanka opisana w art. 528 pkt 5 ustawy Pzp, skutkująca koniecznością odrzucenia wniesionego odwołania....