Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 1570/23

15.06.2023 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie
Meritum

Izba stwierdziła, że żadna z przesłanek wskazanych w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem jest odrzucenie odwołania nie wystąpiła. Zamawiający wskazał, iż z treści odwołania wynika, że odwołujący wniósł odwołanie de facto w zakresie zapisów Specyfikacji Warunków Zamówienia, a nie samego procesu badania i oceny ofert złożonych w postępowaniu, a zatem po upływie terminu określonego w ustawie....

KIO 551/18

17.04.2018 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. W ocenie Izby odwołujący wypełnił łącznie przesłanki zawarte w art. 179 ust. 1 Pzp, to jest odwołujący wykazał posiadanie interesu w uzyskaniu rozpoznawanego zamówienia oraz odwołujący wykazał wystąpienie możliwości poniesienia szkody przez odwołującego. Izba stwierdza, że nie zachodzą przesłanki określone w art. 189 ust. 2 Pzp, których zaistnienie skutkowałoby odrzuceniem odwołania....

KIO 383/14

13.03.2014 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie
Meritum

Zamawiający – Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie - prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 ze zm.), dalej jako: „ustawa” lub „Pzp” postępowanie o udzielenie zamówienia, którego przedmiotem jest dostawa radiofarmaceutyków dla Pracowni PET Zakładu Radiologii i Medycyny Nuklearnej – 2 zadania....

KIO 1170/08

07.11.2008 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Skład orzekający Izby podziela stanowisko Odwołującego, iż z treści zestawienia parametrów odcinających zawartych w specyfikacji przedmiotowej dla zadania 4 (załącznik nr 4 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia) wynika jednoznacznie, iż długość 120 cm odnosi się wyłącznie do długości samych drenów (bez kranika) – długość ta jest przypisana samemu drenowi – znajduje się w wersie dotyczącym drenu ciśnieniowego, podczas gdy kranik trójdrożny został...

KIO 1170/08

07.11.2008 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Skład orzekający Izby podziela stanowisko Odwołującego, iż z treści zestawienia parametrów odcinających zawartych w specyfikacji przedmiotowej dla zadania 4 (załącznik nr 4 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia) wynika jednoznacznie, iż długość 120 cm odnosi się wyłącznie do długości samych drenów (bez kranika) – długość ta jest przypisana samemu drenowi – znajduje się w wersie dotyczącym drenu ciśnieniowego, podczas gdy kranik trójdrożny został...

KIO 621/16

wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie
Meritum

Zamawiający w rozdziale nr 2 siwz przedmiot zamówienia określił jako dostawę antybiotyków - 45 zadań wg asortymentu szczegółowo wyspecyfikowanego w załączniku nr 1 do niniejszej SIWZ, przy czym przez „pozycje asortymentowe” zamawiający rozumie leki/produkty o tej samej nazwie międzynarodowej/opisie, zgrupowane pod określonym numerem liczby porządkowej a także leki zgrupowane w obrębie zadania oznaczonego numerem 1....