Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1203/25

11.04.2025 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
Meritum

Zamawiający – Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „ Sprz ą tanie i dezynfekcja powierzchni, czynno ś ci pomocnicze przy pacjencie jako us ł ugi ochrony zdrowia wykonywane w oddzia ł ach szpitalnych pod nadzorem personelu medycznego z cz ęś ci ą transportu wewn ą trzzak ł adowego, transport wewn ą trzzak ł adowy i utrzymanie terenów zewn ę trznych w SPZZOZ w Gryficac...

KIO 4231/24

03.12.2024 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 3712/24

05.11.2024 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 3454/24

11.10.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie nie podlegało odrzuceniu, spełniało wymogi formalne i możliwe było jego merytoryczne rozpoznanie. Ustalono, że Odwołującemu przysługuje prawo do wniesienia odwołania zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, bowiem ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego ustawy Pzp....

KIO 3544/24

08.10.2024 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
Meritum

odwołujący w piśmie z 7 października 2024 r. jedynie polemizuje z treścią zmienionej SWZ, nie wskazuje szczegółowo w jakim zakresie zamawiający nie zmienił SWZ zgodnie z żądaniem odwołującego. Wobec nowych czynności podjętych przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zmienionej 4 października 2024 r. SWZ, odwołujący ma prawo do wniesienia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do jego wyniku na podstawie art....

KIO 15/19

21.01.2019 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołujący ma interes we wniesieniu odwołania i dążeniu do uzyskaniu zamówienia w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy pzp, a tym samym legitymację do wniesienia środka ochrony prawnej w postaci odwołania od czynności zamawiającego w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego polegającej na wyborze jako najkorzystniejszej oferty konkurencyjnej złożonej przez wykonawcę mającego w postępowaniu odwoławczym status przystępującego po stronie zamawiającego. Odnośn...

KIO 329/12

29.02.2012 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, skierowała odwołanie na rozprawę. Ustalono, że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na „Sprzątanie i dezynfekcję powierzchni, czynności pomocnicze przy pacjencie jako usługi ochrony zdrowia wykonywane w oddziałach szpitalnych pod nadzorem pe...

KIO 1144/16

wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
Meritum

11 Izba stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając go tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 1144/16

wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach
Meritum

11 Izba stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając go tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....