Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1376/26

14.04.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Meritum

powyższa czynność Zamawiającego (tj. unieważnienie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej) doprowadziła do tego, iż wniesione odwołanie utraciło swój byt. Tym samym nie istnieje, tzw. substrat zaskarżenia, niezbędny do tego, aby Izba mogła rozpoznać odwołanie merytorycznie i stwierdzić, czy Zamawiający dopuścił się naruszenia przepisów Pzp. W tej sytuacji dalsze postępowanie stało się zbędne. W konsekwencji Izba, na podstawie art....

KIO 534/25

21.02.2025 postanowienie
odrzucone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Meritum

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej zwany dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie na podstawie przepisów ustawy ‎ z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Świadczenie kompleksowych usług pralniczych wraz z dzierżawą bielizny pościelowej i szpitalnej oraz wdrożenia systemu RFID , numer postępowania: SPZZOZ.XII.381.3/2025, zwane dalej: „po...

KIO 773/23

03.04.2023 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Meritum

Do rozpoznania zarzutów w odwołaniu zastosowanie znajdowały przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.), obowiązującej w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, zwana dalej Ustawą. Odwołanie nie podlegało odrzuceniu....

KIO 66/23

24.01.2023 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Meritum

Izba uznała, że odwołanie podlega uwzględnieniu. Wprawdzie sposób sformułowania zarzutów przez odwołującego daleki jest od ideału, jednakże podstawowe znaczenie Izba przypisuje okolicznościom faktycznym, na które powołał się odwołujący oraz tym, które zostały ujawnione w toku rozprawy. Okoliczności te Izba oceniła w kontekście zaistnienia podstawy do wezwania przystępującego do złożenia wyjaśnień ceny, a nie odrzucenia oferty....

KIO 2420/22

30.09.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Meritum

Izba stwierdziła, że nie ma podstaw do odrzucenia odwołania, a także, że Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołania. Zamawiający w dniu 16 września 2022 r. przekazał wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu, drogą elektroniczną poprzez platformę zakupową, kopię odwołania. W dniu 19 września 2022 r....

KIO 2466/21

14.09.2021 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Wykonanie usługi całodobowego kompleksowego utrzymania czystości w obiektach Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej”. Izba ustaliła, że postępowaniu ofertę złożyło m.in. konsorcjum wykonawców: S4H Sp. z o.o., z siedzibą w Olsztynie oraz Medicare Services Sp. z o.o., z siedzibą w Olsztynie (dalej „ Przystępujący ”)....

KIO 3299/20

21.01.2021 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.), tj. po zmianie dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U poz. 1020) , zwanej dalej „Ustawą”....

KIO 2843/20

10.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego w terminie określonym w art. 185 ust. 2 ustawy Pzp nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 186 ust. 2 ustawy Pzp....

KIO 1906/19

10.10.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Meritum

Do wydania niniejszego postanowienia nie zgłoszono przystąpienia do żadnej ze stron postępowania odwoławczego. W dniu 1 października 2019 roku, po wniesieniu odwołania Zamawiający zamieścił na stronie oraz przesłał uczestnikom postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Informację o unieważnieniu wyboru oferty najkorzystniejszej....