Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 3645/25

29.09.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 zdanie pierwsze Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. Zgodnie z art....

KIO 675/25

20.03.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca Stanfield spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, 18 marca 2025 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 24 lutego 2025 r., w postępowaniu o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego, na usługi pn.: „Zimowe utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu Rejon w Kłodzku w sezonach zimowych 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027...

KIO 929/19

06.06.2019 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając go tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Rozpoznając odwołanie w granicach podniesionych zarzutów Izba uznała, że podlega ono w części uwzględnieniu....

KIO 2050/18|KIO 2069/18

26.10.2018 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Odwołanie wniesione przez Konsorcjum ECM (sygn. akt KIO 2050/18): Odwołujący jest uprawniony do wniesienia odwołania zgodnie z art. 179 ust. 1 Pzp. Jest wykonawcą, który złożył ofertę i ma interes w uzyskaniu danego zamówienia. Zarzucane zamawiającemu naruszenia przepisów powodują, że oferta odwołującego nie została uznana za najkorzystniejszą, zatem odwołujący może ponieść szkodę....

KIO 887/18|KIO 896/18|KIO 916/18

22.05.2018 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

wszystkie trzy odwołania zasługują na oddalenie. Odwołanie o sygn. KIO 887/18 Odwołujący - Konsorcjum Arcus postawił w odwołaniu główny zarzut naruszenia art. 89 ust. 1 pkt 4 w zw. z art. 90 ust. 3 ustawy Pzp poprzez bezzasadne odrzucenie jego oferty jako zawierającej rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, pomimo że złożone wyjaśnienia były obszerne i logiczne oraz zawierały dowody w postaci obliczeń i kalkulacji, adekwatne do wezwania do wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny....

KIO 2509/15

07.12.2015 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, przysługiwało prawo wniesienia odwołania w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym przez Zamawiającego. Izba postanowiła zaliczyć w poczet materiału dowodowego dokumenty przekazane przez Zamawiającego w odpowiedzi na wezwanie Prezesa Izby i poświadczone za zgodność z oryginałem, a także dokumenty, które zostały przedstawione przez Strony w toku rozprawy przed Izbą, pismo konsorcjum P...