Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 4807/24|KIO 4808/24

31.01.2025 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Minister Finansów
Meritum

: {KIO 4807/24} W ramach odpowiedzi na odwołanie z 9 stycznia 2025 r. Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty nr 1d, 1e, 1g, 1h. Z kolei Odwołujący A po zapoznaniu się ze zmianami SWZ z 8 stycznia 2025 r. wycofał odwołanie w zakresie zarzutów nr 2, 3a, 3c. {KIO 4808/24} W ramach odpowiedzi na odwołanie z 9 stycznia 2025 r. Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty nr 1b, 1e, 5, czemu nie sprzeciwił się Przystępujący B....

KIO 2719/20

06.11.2020 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Minister Finansów
Meritum

Na wstępie Izba uznała, że odwołujący spełnił określone w art. 179 ust. 1 Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez zamawiającego przepisów Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia. Nie została wypełniona także żadna z przesłanek ustawowych wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania....

KIO 2142/20|KIO 2143/20

29.09.2020 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Minister Finansów
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymują się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołujących możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając ich tym samym na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 1919/20

25.09.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Skarb Państwa – Minister Finansów
Meritum

Skarb Państwa - Minister Finansów (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usługi transmisji danych na rzecz Zamawiającego w lokalizacjach przez niego wskazanych oraz świadczenie usług towarzyszących. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843), zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 1883/20

17.08.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – Minister Finansów
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: „Dostawa Sprzętu i Oprogramowania wraz ze Wsparciem technicznym ” nr sprawy: BDG.ZPB.230.33.2020. Ogłoszenie o zamówieniu nastąpiło w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 2 lipca 2020 r. pod poz. 2020/S 126 - 307933....