Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 4335/25

04.11.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Prokuratura Krajowa
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 2 Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza ‎ lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu...

KIO 4135/25

23.10.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Prokuratura Krajowa
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Świadczenie usług utrzymania oraz rozwoju Systemu PROK-SYS”, nr postępowania: 1001-10.261.23.2024 4.2.ogłoszno w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 16 sierpnia 2024 r., pod numerem 494009 - 2024 26 września 2025 r. zamawiający poinformował o zakończeniu badania tajemnicy przedsiębiorstwa odwołującego i o odtajnieniu zastrzeżonych przez niego informacji. 6 października 2025 r....

KIO 3585/25

07.10.2025 wyrok
umorzone
Skarb Państwa – Prokuratura Krajowa
Meritum

W ocenie Izby nie wystąpiły przesłanki odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy Pzp. Z uwagi na uwzględnienie przez Zamawiającego odwołania w zakresie części zarzutów dotyczących zaniechania przez Zamawiającego ujawnienia wskazanych w odwołaniu danych, zawartych w Wykazach osób skierowanych do realizacji zamówienia - kryterium oceny ofert (w treści: „Wykaz osób”), złożonych przez wykonawców Axians IT Services Poland Sp. z o.o. i Comarch Polska S.A....

KIO 4270/24|KIO 4272/24

09.12.2024 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Prokuratura Krajowa
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawcy posiadają legitymację procesową w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp uprawniającą do ich złożenia. W toku rozprawy Zamawiający złożył wniosek o wyłączenie jawności rozprawy, wskazując m.in....

KIO 3088/24|KIO 3187/24|KIO 3188/24

21.10.2024 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Prokuratura Krajowa
Meritum

W niniejszej sprawie, Izba stwierdziła, że wszystkie trzy odwołania nie zawierają braków formalnych oraz terminowo zostały uiszczone od nich wpisy w wymaganej wysokości. Nadto, odwołania nie podlegają odrzuceniu na podstawie art. 528 PZP. W szczególności, wbrew twierdzeniom Zamawiającego, odwołania w sprawach o sygn. KIO 3187/24 oraz KIO 3188/24 nie podlegały odrzuceniu w oparciu o art. 528 pkt 3 PZP....

KIO 114/24

26.01.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – Prokuratura Krajowa
Meritum

W dniu 10 stycznia 2024 roku Zamawiający przekazał kopię odwołania Wykonawcom biorącym udział w postępowaniu o zamówienie za pomocą Platformy zakupowej oraz poczty e-mail. Do postępowania odwoławczego, na dzień wydania postanowienia, nie zgłosił przystąpienia żaden z Wykonawców. W dniu 25 stycznia 2024 r. Zamawiający złożył Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej odpowiedź na odwołanie, w której oświadczył, iż uwzględnia w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu ....