Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

37 orzeczeń w bazie

KIO 899/26 | KIO 902/26 | KIO 905/26

13.04.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz.1320 ze zm.) skutkujących odrzuceniem odwołań o sygn. akt.: KIO 988/26, KIO 902/26 oraz KIO 905/26. Powyższe odwołania zostały wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu ‎ 26 lutego 2026 roku wobec czynności Zamawiającego z dnia 16 lutego 2026 roku....

KIO 909/26

13.04.2026 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

KIO dopuściła PORR Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie jako uczestnika postępowania po stronie odwołującego, KIO dopuściła RUBAU Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie jako uczestnika po stronie zamawiającego. KIO nie dopatrzyła się okoliczności, które mogłyby skutkować odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy. KIO oceniła, że odwołujący wykazał przesłankę materialnoprawną dopuszczalności odwołania, o której mowa w art....

KIO 3471/25 | KIO 3511/25 | KIO 3518/25

18.11.2025 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania....

KIO 2996/25

26.08.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z  zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania....

KIO 2584/25

23.07.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą ‎ w Warszawie (dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, o wartości powyżej kwoty progów unijnych, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz....

KIO 2426/25

15.07.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Zamawiający – Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Prowadzący postępowanie: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział ‎ w Rzeszowie , prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego ‎ w trybie przetargu nieograniczonego w przedmiocie: „ Wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) oraz Materiałów do wniosku o wydanie Decyzji ‎ o środowiskowych uwarunkowaniach (DUŚ) dla zadań w podziale na części: Część 1. „Budowa nowego...

KIO 681/25

11.03.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Zamawiający – Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, prowadzący postępowanie: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Pełnienie Nadzoru nad Realizacją Robót oraz Zarządzanie Kontraktem Pn.: „Budowa Obwodnicy Poręby i Zawiercia w Ciągu Drogi Krajowej Nr 78 na Odc. w M. Zawiercie (Kromołów – Żerkowice)”....

KIO 167/25

10.03.2025 wyrok
umorzone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Odwołujący we wniesionym odwołaniu zaskarżył następujące czynności podjęte przez zamawiającego: (1) nieprawidłową ocenę czynności zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa, a w konsekwencji zaniechania odtajnienia oraz udostępnienia pozostałym wykonawcom ubiegającym się o udzielenie zamówienia zastrzeżonych jako tajemnica przedsiębiorstwa wyjaśnień złożonych przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w składzie: Lider konsorcjum: TERS Sp....

KIO 73/25 | KIO 75/25

19.02.2025 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba ustaliła, że odwołania czynią zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołania nie zawierają braków formalnych oraz został uiszczony od nich wpis. W sprawie KIO 73/25 Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. W sprawie KIO 75/25 odwołanie podlegało odrzuceniu na podstawie art. 528 ust. 1 pkt 3 ustawy pzp w zw....

KIO 81/25

07.02.2025 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, zachowując termin ustawowy oraz wskazując interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść Zamawiającego zgłosili skuteczne przystąpienie - wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia w Konsorcjum...