Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 3889/24

14.11.2024 wyrok
oddalone
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania, ponieważ nie została spełniona żadna wynikająca z art. 528 ustawy PZP negatywna przesłanka, która by uniemożliwiała merytoryczne rozpoznanie odwołania. Izba stwierdziła ponadto, że wypełnione zostały opisane w art. 505 ust....

KIO 3428/24

04.10.2024 wyrok
uwzględnione
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Meritum

Izba stwierdziła, że nie wystąpiła żadna z przesłanek wskazanych w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem jest odrzucenie odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał spełnienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, zarówno posiadania interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. Do postępowania odwoławczego, w terminie przewidzianym w art. 525 ust....

KIO 1567/24

23.05.2024 postanowienie
postanowienie
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Meritum

W dniu 2 maja 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Kolumna Transportu Sanitarnego Triomed Sp. z o.o., ul. Probostwo 4, 20-089 Lublin zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „15/24 – Świadczenie usługi transportu pacjentów na zabiegi hemodializy oraz na zabieg transplantacji nerki dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej”. Numer referencyjny: 15/24” ....

KIO 421/22

07.03.2022 wyrok
uwzględnione
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 p.z.p. i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 p.z.p. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 p.z.p., których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 2969/20

01.12.2020 wyrok
oddalone
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Czynnościom Zamawiającego Odwołujący zarzucił naruszenie 1. art. 38 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez dokonanie zmiany zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia po upływie terminu do składania ofert, 2. art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez poprawienie omyłki polegającej na niezgodności oferty Przystępującego ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, 3. art. 89 ust....

KIO 441/19

22.03.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Meritum

Zamawiający: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Dostawa mebli komputerowych, monitorów ekranowych, artykułów do sprzątania oraz maszyn czyszczących w ramach projektu pn.: „Poprawa warunków pracy i ograniczenie występowania zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy szansą na długotrwałe zatrudnienie” (nr referencyjny 3/19; ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono w Biuletynie Zamówień Publicznych 15.01. 2019 r....

KIO 249/19

21.02.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Meritum

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym przez Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, Al. Armii Krajowej 101, 43-316 Bielsko-Biała (dalej „zamawiający”) w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę i montaż rezonansu magnetycznego wraz z wykonaniem niezbędnych prac adaptacyjnych w pomieszczeniach zakładu diagnostyki obrazowej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej wykonawca ‎ TMS Sp. z o.o., ul....

KIO 1328/13

18.06.2013 wyrok
uwzględnione
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Meritum

Odnośnie zarzutu naruszenia art. 22 ust. 4 oraz art. 7 ust. 1ustawy pzp poprzez sporządzenie opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie wiedzy i doświadczenia w sposób nieproporcjonalny i wykraczający poza zakres zamówienia, ograniczający uczciwą konkurencję....