Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 442/26

09.03.2026 postanowienie
zwrócone
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

W dniu 30 stycznia 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy Spark Development Sp. z o.o., ul. Obornicka 117, 62-002 Suchy Las zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: modernizację pomieszczeń po byłym Oddziale Dermatologii w Filii nr 1 Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu - powtórka. Numer referencyjny: SZW/DZP/147/2025 ....

KIO 1689/25

23.05.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557, art. 574 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. ‎ z 2020 r. poz....

KIO 991/25

31.03.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego, o której mowa w art. 522 ust. 3 ustawy Pzp. Mając na uwadze powyższe, Izba postanowiła jak w punkcie pierwszym sentencji, na podstawie art. 522 ust. 3 w związku z art. 568 pkt 3 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 2 lit. b) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r....

KIO 462/25

27.02.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pn.: "Usługi transportu sanitarnego na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu – 9 zadań", ogłoszono w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej 28 października 2024 roku, numer publikacji ogłoszenia: 655136-2024, numer wydania Dz.U.S: 210/2024 30 stycznia 2025 r. zamawiający poinformował o unieważnieniu postępowania w zadaniach 2, 5 i 6 oraz o wyborze oferty najkorzystniejszej w zadaniu 9....

KIO 3635/24

28.10.2024 wyrok
uwzględnione
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

Zgodnie z rozdziałem 9 ust. 9.2. 1 pkt 2 SWZ wykonawca miał wykazać, iż: Wykonawca dysponuje osobą do pełnienia funkcji kierownika budowy posiadającą: a) wykształcenie wyższe techniczne, b) uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjnobudowlanej, c) minimum 8 letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót lub kierownika budowy, potwierdzone wpisami do dziennika budowy, d) doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót lub kierownika budowy (...

KIO 2964/24

06.09.2024 postanowienie
umorzone
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza rozpoznając przedmiotowe odwołanie na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron stwierdziła, że postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie przepisu art. 568 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 wraz ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. W dniu 4 września 2024 r....

KIO 1950/24 | KIO 875/24

26.06.2024 postanowienie
odrzucone
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

Art. 528 ustawy Pzp stanowi, że „ Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że: (…), 5) odwołanie dotyczy czynności, którą zamawiający wykonał zgodnie z treścią wyroku Izby lub sądu lub, w przypadku uwzględnienia zarzutów przedstawionych w odwołaniu, którą wykonał zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu ”....

KIO 1365/24

08.05.2024 postanowienie
odrzucone
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawne dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Wobec złożenia przez Odwołującego oświadczenia w trybie art. 520 Ustawy o wycofaniu złożonego odwołania Izba uznała, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy....

KIO 875/24

08.04.2024 wyrok
uwzględnione
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

Izba ustaliła Odwołanie złożono w związku z toczącym się postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na „Budowę Centrum Medycyny Ratunkowej, Wielkopolskiego Centrum Lecznictwa Ambulatoryjnego i Rehabilitacyjnego wraz z obszarem przyjęć planowych oraz zapleczem socjalnym, magazynowym, technicznym i archiwalnym w filii nr 1 Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu" - znak sprawy u zamawiającego: SZW/DZP/129/2023....

KIO 866/24

02.04.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza stwierdza, że zgodnie z regulacją art. 520 ust. 1 ustawy PZP Odwołujący może cofnąć swoje odwołanie w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego – zgodnie z regulacją art. 568 pkt 1 ustawy PZP oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 r. ‎ sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r., poz....