Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 307/22

15.02.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie nie podlegało odrzuceniu, spełniało wymogi formalne i możliwe było jego merytoryczne rozpoznanie. Ustalono, że Odwołującemu przysługuje prawo do wniesienia odwołania zgodnie z art. 505 ust. 1 Pzp, bowiem ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego ustawy Pzp. Odwołujący ma możliwość złożenia oferty, jest zainteresowany postępowaniem jednak zapisy SWZ mu to uniemożliwiają....

KIO 432/21

26.02.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Zgodnie z art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 poz. 2020) do postępowań odwoławczych, o których mowa w uchylanej ustawie, wszczętych po dniu 31 grudnia 2020 r., dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021r. stosuje się przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019r., poz. 2019)....

KIO 42/21

25.01.2021 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Zgodnie z art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 poz. 2020) do postępowań odwoławczych, o których mowa w uchylanej ustawie, wszczętych po dniu 31 grudnia 2020r., dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych przed dniem 1 stycznia 2021r. stosuje się przepisy ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019r., poz. 2019) - dalej Pzp....

KIO 512/20

02.04.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Zamawiający: Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Warszawie, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „Dostawę pielucho-majtek i podkładów higienicznych na potrzeby Szpitala Wolskiego”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 512859-N-2020 z dnia 14 lutego 2020 r. Wykonawca: „GESPAR" G. P., A. O., M. S....

KIO 1770/19

24.09.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

W dniu 23 września 2019 r., tj. przed otwarciem posiedzenia i rozprawy w sprawie odwoławczej, wykonawca: Climamedic Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Regułach złożył do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej pismo z dnia 23 września 2019 r., w którym oświadczył, że cofa w całości odwołanie wniesione w dniu 10 września 2019 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym przez zamawiającego: Szpital Wolski im....

KIO 1407/11

13.07.2011 postanowienie
odrzucone
Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu. Zgodnie z treścią art. 189 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, odrzuceniu podlega odwołanie złożone przez podmiot nieuprawniony. W orzecznictwie utrwalony jest pogląd, iż pełnomocnictwo do wniesienia odwołania jest przynajmniej pełnomocnictwem rodzajowym, tj. określającym umocowanie do tego rodzaju czynności prawnej (art. 98 KC), której pełnomocnik może dokonać....