Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

29 orzeczeń w bazie

KIO 3097/25

09.09.2025 postanowienie
umorzone
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Tauron Dystrybucja S.A. (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „11 Wykonanie usługi serwisowej wycinki drzew, krzewów, podrostów i gałęzi w pasie czynnych linii elektroenergetycznych SN i WN na obszarze działania TAURON Dystrybucja S.A. Oddziały Jelenia Góra, Wałbrzych, Gliwice, Bielsko Biała, Kraków”. Do ww....

KIO 4966/24

28.01.2025 wyrok
oddalone
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpił wykonawca Iskraemeco d.d. Izba stwierdziła, że ww....

KIO 2452/24

02.08.2024 postanowienie
postanowienie
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego zgłosił wykonawca Foxytech Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Świdnicy, natomiast po stronie Zamawiającego – wykonawca Shenzen Kaifa Technology (Chengdu) Co., Ltd. Zgłoszenia spełniały war...

KIO 2868/23

11.10.2023 wyrok
uwzględnione
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Wartość zamówienia dla zadania 1 wynosi 2 450 000,00 zł netto, co stanowi równowartość 550 116,76 euro netto. Dowód: protokół postępowania W postępowaniu w zadaniu nr 1 wpłynęło 6 ofert: 1) GAMUZA Sp. z o.o. w Bielsku-Białej, wartość netto: 4 078 100 zł, cena brutto: 4 404 348,00 zł 2) TRAWTOM T. K., wartość netto: 1 993 783,09 zł, cena brutto: 2 153 285,74 zł 3) DIP ENERGIS Sp. z o.o....

KIO 1789/23

07.07.2023 wyrok
uwzględnione
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Umorzeniu podlegało postępowanie odwoławcze w zakresie zarzutu naruszenia przez Zamawiającego artykułów: - art. 224 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, poprzez zaniechanie odrzucenia oferty F-MAR, mimo iż złożone wyjaśnienia ceny nie uzasadniają podanej w ofercie ceny lub kosztu; - art. 226 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 1726/23

05.07.2023 wyrok
oddalone
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 1784/23

05.07.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Zamawiający Tauron Dystrybucja S.A. prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „ 132 Wykonanie usługi serwisowej wycinki drzew, krzewów, podrostów i gałęzi w pasie czynnych linii elektroenergetycznych SN i WN na obszarze działania TAURON Dystrybucja S.A....

KIO 2355/22

21.09.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Zamawiający - TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710, ze zm.), zwaną dalej „ustawa PZP”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę wkładek bezpiecznikowych niskiego i średniego napięcia na potrzeby TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna”. Numer referencyjny tego zamówienia to PZP/TDCN/00920/2022....

KIO 1501/22|KIO 1636/22

18.07.2022 wyrok
oddalone
Tauron Dystrybucja S.A.
Meritum

Z art. 505 ust. 1 pzp wynika, że legitymacja do wniesienia odwołania przysługuje wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazał, że ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia w obu częściach, których dotyczą odwołania, gdyż również złożył ofertę na te zadania....