Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 4171/24

28.11.2024 wyrok
oddalone
Tramwaje Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza nie stwierdziła podstaw do odrzucenia odwołania, ponieważ nie została spełniona żadna wynikająca z art. 528 ustawy PZP negatywna przesłanka, która by uniemożliwiała merytoryczne rozpoznanie odwołania. Izba stwierdziła ponadto, że wypełnione zostały opisane w art. 505 ust....

KIO 386/23

27.02.2023 wyrok
oddalone
Tramwaje Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie napraw głównych przekładni napędowych typu GGT 292 EOY/589R i GGT 292 EOY/589L w tramwajach typu 128N i 134N. Zgodnie z pkt 3.3 Rozdziału I specyfikacji warunków zamówienia, dalej „SWZ”, przedmiot zamówienia, w tym zakres podstawowy oraz zakres w ramach prawa opcji, określono szczegółowo w rozdziale II SWZ....

KIO 2837/22

07.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Tramwaje Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Odwołujący, tj. SKB Drive Tech spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie, 7 listopada 2022 r. tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 27 październka 2022 r. w postępowaniu o zamówienie publiczne prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, na usługi, przez zamawiającego Tramwaje Warszawskie spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, którego przedmiotem jest „Wykonanie napraw głównych przekładni napędowych typu GGT 292 EOY/589R i GG...

KIO 2459/22

04.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Tramwaje Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

KIO 2230/20

29.09.2020 wyrok
oddalone
Tramwaje Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843), tj. po zmianie dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U poz. 1020), zwanej dalej „Ustawą”....

KIO 694/20

11.05.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Tramwaje Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

KIO 2567/14

22.12.2014 wyrok
uwzględnione
Tramwaje Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdza, że Odwołujący legitymuje się w tym przypadku uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi przepis art. 179 ust. 1 Pzp, według którego środki ochrony prawnej określone w ustawie przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy. W ramach waru...