Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

27 orzeczeń w bazie

KIO 891/26

08.04.2026 wyrok
oddalone
Uniwersytet Łódzki
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Oddalając odwołanie Izba miała na uwadze przede wszystkim treść postanowień SWZ....

KIO 5905/25

29.01.2026 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Łódzki
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego przez wykonawcę Arfido sp. z o.o. z siedzibą w Chybach do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego. W związku z tym wyżej wymieniony wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego. Zgodnie z art....

KIO 4659/25

28.11.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Łódzki
Meritum

Zamawiający Uniwersytet Łódzki, Centrum Zamówień Publicznych i Zakupów Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, pn....

KIO 4216/25

21.11.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Łódzki
Meritum

Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Świadczenie usług ochrony dla Uniwersytetu Łódzkiego” Wewnętrzny identyfikator postępowania: 67/ZP/2025. Ogłoszenie o zamówieniu: Dz.Urz.U.E. Numer publikacji ogłoszenia 620321-2025; Numer wydania Dz. S. 182/2025; Data publikacji 23/09/2025 W dniu 21.11.2025r. odwołujący skutecznie cofnął odwołanie z dnia 03.10.2025r....

KIO 3595/24

17.10.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Uniwersytet Łódzki
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy P.z.p., w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, k...

KIO 2056/24

09.07.2024 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Łódzki
Meritum

Art. 16 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 17 ust. 1 Pzp stanowi, że Zamawiający udziela zamówienia w sposób zapewniający: 1) najlepszą jakość dostaw, usług, oraz robót budowlanych, uzasadnioną charakterem zamówienia, w ramach środków, które zamawiający może przeznaczyć na jego realizację, oraz 2) uzy...

KIO 1566/23

14.06.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Łódzki
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, to jest odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Do postępowania odwoławczego nie zgłoszono przystąpienia. Izba, działając na podstawie art. 522 ust. 1, art....

KIO 407/23

21.02.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Łódzki
Meritum

Zamawiający: Uniwersytet Łódzki prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Przebudowa i remont budynku Auli głównej, Remont pomieszczeń przyległych w budynku T na poziomie parteru Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 39 w Łodzi”. Ogłoszenie umieszczono w BZP dnia 29.12.2022 r. nr 2022/BZP 00521189/01....

KIO 105/23

26.01.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Łódzki
Meritum

Uniwersytet Łódzki (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest świadczenie usług ochrony dla Uniwersytetu Łódzkiego, n umer referencyjny: 50/ZP/2022. Zamówienie zostało podzielone na części....