Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 3192/25

12.09.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym, którego przedmiotem jest robota budowlana pod nazwą „Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku przy ul. Leszczyńskiego 58 w Lublinie z funkcji dydaktycznej na akademik” ogłoszono W Biuletynie Zamówień Publicznych nr 2025/BZP 00133271 z 5 marca 2025 r. 24 lipca 2025 r. zamawiający poinformował o wyniku postępowania. 29 lipca 2025 r. wykonawca MAX-BUD G.P....

KIO 887/25

07.04.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który przyst...

KIO 659/23

22.03.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Meritum

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, zwany dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2022 r., poz. 1710), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia na „Opracowanie i Wykonanie Aplikacji Mobilnej Wspomagającej Osoby z Niepełnosprawnościami w Funkcjonowaniu w Życiu Akademickim”....

KIO 785/18

11.05.2018 wyrok
oddalone
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2624/12

10.12.2012 wyrok
oddalone
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Meritum

Zgodnie z załącznikiem nr. 10 do SIWZ (Specyfikacja elementów zamówienia - wymagania minimalne) zamawiający wymagał m.in.: - mikrofonu przewodowego typu „gęsia szyjka” o dł. min. 18” z podstawą stołową, który będzie posiadał w szczególności wkładkę mikrofonowo pojemnościową superkardioidalną oraz wejście i wyjście logiczne do zdalnego sterowania (poz. 20); - monitora LCD - typ 2, który będzie posiadał w szczególności maks. pobór prądu 70 W (poz....

KIO 2007/12

05.10.2012 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Meritum

Odwołanie jest zasadne. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że odwołujący się jest uprawniony do wnoszenia środków ochrony prawnej w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. W poz. 62 „Tablica interaktywna” (str. 33 zał. Nr 10 do SIWZ) zamawiający wskazał, iż wymagany rozmiar powierzchni roboczej tablicy interaktywnej powinien wynosić 160x120 cm....

KIO 2007/12

05.10.2012 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Meritum

Odwołanie jest zasadne. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że odwołujący się jest uprawniony do wnoszenia środków ochrony prawnej w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. W poz. 62 „Tablica interaktywna” (str. 33 zał. Nr 10 do SIWZ) zamawiający wskazał, iż wymagany rozmiar powierzchni roboczej tablicy interaktywnej powinien wynosić 160x120 cm....

KIO 2528/10

02.12.2010 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z 10 listopada 2010 r. nr 2010/S 218-334460, w tym samym dniu Zamawiający zamieścił ogłoszenie w swojej siedzibie oraz na swojej stronie internetowej (www.up.lublin.pl), na której udostępnił również s.i.w.z. Wartość zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy i wynosi 2.213.114,75 zł, co stanowi równowartość 576482,09 euro....