Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 1736/25

29.05.2025 postanowienie
umorzone
Urząd Morski w Gdyni
Meritum

Zamawiający – Urząd Morski w Gdyni – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Pełnienie nadzoru nad realizacją prac badawczych w ramach projektu pn. Rozpoznanie i ewentualna neutralizacja materiałów niebezpiecznych zalegających na dnie Morza Bałtyckiego w wybranych lokalizacjach . Wartość zamówienia jest większa niż progi unijne....

KIO 2996/21

08.11.2021 wyrok
oddalone
Urząd Morski w Gdyni
Meritum

W związku z tym, że postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia zostało wszczęte po 1 stycznia 2021 r., jest ono prowadzone na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129), stosownie do art. 1 ustawy z 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2020 z późn. zm.). Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust....

KIO 2062/21

19.08.2021 wyrok
oddalone
Urząd Morski w Gdyni
Meritum

W pkt 11 SWZ Zamawiający przewidział termin, w jakim należało wykonać zamówienie: a) Etap I od podpisania umowy do 10 lipca 2021 roku, b) Etap II od dnia 1 września do 15 listopada 2021 roku. Jednym z kryteriów oceny ofert był „Termin przystąpienia do realizacji prac” o wadze 30%. Odwołujący zaoferował przystąpienie do realizacji prac w terminie 9 dni. 22 czerwca 2021 r. Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej – oferty Odwołującego....

KIO 1212/21

09.06.2021 wyrok
oddalone
Urząd Morski w Gdyni
Meritum

– odwołanie jest niezasadne. Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z ustawowych przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania o której mowa w art. 505 ust....

KIO 2123/17

wyrok
oddalone
Urząd Morski w Gdyni
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym ogłoszenia o zamówieniu i Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zwanej dalej SIWZ, odwołania, odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 20 października 2017r., jak również na podstawie złożonych na rozprawie wyjaśnień Izba postanowiła odwołanie oddalić....