Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

23 orzeczeń w bazie

KIO 1162/26

17.04.2026 wyrok
oddalone
Województwo Łódzkie
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 401/26

06.03.2026 postanowienie
umorzone
Województwo Łódzkie
Meritum

Województwo Łódzkie z siedzibą w Łodzi (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie ‎ w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Usługa kompleksowej organizacji udziału przedsiębiorstw z województwa łódzkiego w charakterze wystawców podczas targów branży spożywczej ALIMENTARIA BARCELONA 2026”, znak sprawy OPPIV.272.75.2025 (dalej: Postępowanie)....

KIO 6/26

24.02.2026 wyrok
oddalone
Województwo Łódzkie
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Do postępowania odwoławczego zgłoszenie przystąpienia po stronie Zamawiającego złożyli następujący wykonawcy: 1. wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – konsorcjum w składzie: (1) G&P Team Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łodzi oraz (2) D.S....

KIO 4688/25

04.12.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Łódzkie
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 3950/25

08.10.2025 postanowienie
umorzone
Województwo Łódzkie
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 zdanie pierwsze Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. Zgodnie z art....

KIO 3215/25

29.09.2025 wyrok
uwzględnione
Województwo Łódzkie
Meritum

14 stycznia 2025 r. została zawarta umowa nr 1/U/2025/BCU pomiędzy Zamawiającym a Odwołującym (zwanym w niej „Wykonawcą”), w której określono, że „w wyniku dokonania przez Zamawiającego wyboru oferty Wykonawcy w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych została zawarta Umowa następującej treści: § 1 Przedmiot Umowy „1....

KIO 949/25

07.04.2025 wyrok
uwzględnione
Województwo Łódzkie
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, a odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że odwołujący wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Wykonawca jest podmiotem, który złożył ofertę w postępowaniu i jest zainteresowany uzyskaniem zamówienia....

KIO 807/25

25.03.2025 wyrok
oddalone
Województwo Łódzkie
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się Wykonawcę, wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępo...

KIO 2831/22

14.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Województwo Łódzkie
Meritum

Zamawiający - Województwo Łódzkie, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Asysta techniczna dla aplikacji Generator Wniosków”. Dnia 26 października 2022 roku, wykonawca Trimtab Arteria Management sp. z o.o. s.k. z siedzibą w Warszawie (dalej „ Odwołujący ”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Wpis od odwołania został wniesiony w wysokości 15 000,00 zł....