Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

26 orzeczeń w bazie

KIO 1345/23

30.05.2023 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania Odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpił R. Z. prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą KRZ R. Z. Izba stwierdziła, że ww....

KIO 1223/22

13.05.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem rozprawy, a po stronie zamawiającego nie przystąpił żaden wykonawca, zatem, zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego na posiedzeniu niejawnym i, zgodnie z przepisem art. 568 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, orzekła jak w sentencji....

KIO 3194/21

09.11.2021 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy Pzp. Izba uznała, iż Odwołujący wykazał, iż posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3418/20

20.01.2021 wyrok
uwzględnione
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

Izba ustaliła, co następuje: Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że odwołujący posiadał legitymację do wniesienia odwołania zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 ustawy Pzp (podlegającą badaniu na dzień jego złożenia), a stanowisko przedstawione w tym zakresie przez zamawiającego uznała za niezasadne....

KIO 3331/20

11.01.2021 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest ręczne i mechaniczne oczyszczanie wpustów deszczowych i przykanalików na terenie miasta Wrocławia z podziałem na pięć części. Zgodnie z pkt IV.1.1 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, dalej „SIWZ”, o udzielenie zamówienia mógł ubiegać się wykonawca, który w zakresie zdolności zawodowej wykaże, że wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalnoś...

KIO 2377/20

16.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

Zamawiający Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, 53-633 Wrocław, ul. Długa 49 prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o szacunkowej wartości przedmiotu zamówienia powyżej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy na „ Bieżące utrzymanie i konserwacja sygnalizacji świetlnych oraz infrastruktury systemu sterowania ruchem (ITS) na terenie miasta Wrocławia z podziałem na zadania: Zadanie 1 - obszar A i Zadanie 2 - obszar B"....

KIO 2395/20

16.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

Zamawiający Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, 53-633 Wrocław, ul. Długa 49 prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o szacunkowej wartości przedmiotu zamówienia powyżej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy na „ Bieżące utrzymanie i konserwacja sygnalizacji świetlnych oraz infrastruktury systemu sterowania ruchem (ITS) na terenie miasta Wrocławia z podziałem na zadania: Zadanie 1 - obszar A i Zadanie 2 - obszar B"....

KIO 1555/20

15.07.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

Odwołanie zostało wniesione w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843.), [ustawa Pzp lub Pzp] przez zamawiającego: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta z Wrocławia, którego przedmiotem jest: „Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. Kowalskiej nad ul. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu”....

KIO 815/20

01.07.2020 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie czynności eksploatacyjnych i konserwacyjnych urządzeń oświetlenia drogowego we Wrocławiu. Pismem z dnia 30.01.2020 r. zamawiający wezwał wykonawców, na podstawie art. 182 ust. 6 ustawy Pzp, o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o 18 dni oraz dodatkowo o 60 dni, tj. do dnia 02.04.2020 r. W wyznaczonym przez zamawiającego terminie odwołujący złożył oświadczenie, że jest związany ofertą do dnia 02.04.2020 r....

KIO 1368/19

22.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego po stronie wykonawcy, pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. W sytuacji umo...