Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

2 orzeczeń w bazie

KIO 1116/17

23.06.2017 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg i Zieleni
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu na „Utrzymanie infrastruktury torów tramwajowych oraz urządzeń i instalacji elektroenergetyki trakcyjnej tramwajowej na terenie miasta Gdańska” zostało opublikowane w Dz. Urz. UE w dniu 22/03/2017, a zatem do tego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, także do postępowania odwoławczego mają zastosowanie przepisy ustawy – Prawo zamówień publicznych po ich zmianie wprowadzonej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r....

KIO 1793/15

01.09.2015 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg i Zieleni
Meritum

7 Sygn. akt KIO 1793/15 Zgodnie z art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, gdyż złożył ofertę, która w świetle obowiązujących kryteriów oceny ofert mogłaby być uznana za najkorzystniejszą....