Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 191/08

18.03.2008 wyrok
oddalone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. W toku rozprawy skład orzekający Izby dopuścił następujące dowody: 1) Pismo nr ZK/V/5259/9/08 z dnia 26.02.2008 r. ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach – złożone przez Zamawiającego; 2) Opinię prawną z dnia 15.03.2008 r., 9 sporządzoną przez prof. Dr hab. Ernesta Knosala we współpracy z radcą prawnym Marcinem Knosalą – złożoną przez Przystępującego, tj. Konsorcjum firm, w której liderem jest „Monitor” Sp....

KIO 197/08

18.03.2008 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Ulic i Mostów
Meritum

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie, zwany dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczął w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia na „Letnie i zimowe utrzymanie ulic na terenie miasta Chorzów w okresie 26 miesięcy od dnia podpisania umowy”....

KIO 194/08

18.03.2008 postanowienie
odrzucone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

Zamawiający – Katowicki Holding Węglowy S.A. prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę „Siatek okładzinowych zgrzewanych”, w trybie przetargu nieograniczonego za numerem ZP/EZ/6/2008. Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się w Dzienniku Urzędowym UE w dniu 20 października 2007 r. za numerem: 2007 / S 203 – 247168....

KIO 196/08

18.03.2008 wyrok
oddalone
Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o.
Meritum

Na wstępie skład orzekający stwierdza, iż Odwołujący posiada interes prawny we wniesieniu odwołania na zapisy specyfikacji istotnych warunków zamówienia, które w jego ocenie są dla niego niekorzystne gdyż mogą utrudniać prawidłowe przygotowanie oferty i tym samym uzyskanie zamówienia. 4 Co do zarzutów objętych odwołaniem skład orzekający Izby uznał je za niezasadne. W zakresie zarzutu naruszenia art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r....

KIO 195/08

18.03.2008 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Izba nie uznała za zasadne zarzutów podniesionych przez Odwołującego w proteście i odwołaniu. 4 Przedmiotowe zamówienie obejmuje zaprojektowanie i wykonanie obiektu budowlanego. Przedmiot zamówienia został określony za pomocą programu funkcjonalno - użytkowego oraz projektu budowlanego....