Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 352/08

29.04.2008 postanowienie
odrzucone
Urząd Miasta i Gminy Drezdenko
Meritum

Urząd Miasta i Gminy Drezdenko, 66-650 Drezdenko, ul. Warszawska 1 (zwany dalej Zamawiającym), prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na uzbrojenie terenu w m. Trzebicz. Wartość zamówienia oszacowano na 3 898 543,00zł. Zamawiający w dn. 20.03.2008r. umieścił na swojej stronie internetowej informację o wyborze oferty najkorzystniejszej i odrzuceniu oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Pana Jacka Matuszczaka, prowadzącego działalność gospodarczą p...

KIO 345 /08

29.04.2008 wyrok
oddalone
Kompania Węglowa S.A.
Meritum

: 1) odnośnie zarzutu Nr 1 do oferty firmy Gwarant – zarzut nie znajduje potwierdzenia w przedłożonej dokumentacji przetargowej oraz oryginalnej ofercie. Wykonawca spełnił wymogi SIWZ, co potwierdził w zał. Nr 2a pkt 19 str. 52 oferty oraz na str 87 i 89 oferty na schematach kinematycznych oraz na str.72 i 73 opisując sprzęgło zębate....

KIO 353/08

29.04.2008 wyrok
oddalone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie należy zwrócić uwagę na zapisy Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i jej załączników, a w szczególności na treść Rozdziału I, pkt I.13 zawierającego obowiązkowe elementy oferty. Zamawiający w ww. punkcie w ppkt. „f” i „g” wskazał, iż obowiązkowymi częściami oferty są: f) szczegółowy kosztorys ofertowy sporządzony w oparciu o przedmiary robót (zał....

KIO 354 /08

29.04.2008 wyrok
oddalone
Gmina Końskie
Meritum

Gmina – Miasto Końskie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Modernizację oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Końskie”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 20 marca 2008r. W dniu 25 marca 2008r. Thorn Lightning Polska sp. z o.o. złożył protest dotyczący zapisów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Zarzucił Zamawiającemu naruszenie art. 7 ust....

KIO 355/08

29.04.2008 wyrok
oddalone
BOT Górnictwo i Energetyka S.A.
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Punkt 4.4. lit. b specyfikacji istotnych warunków zamówienia po modyfikacji z 27 marca 2008 r. brzmi: wykonawcy składając ofertę w niniejszym postępowaniu powinni uwzględnić: a) wymagania techniczne (…), b) dla każdej pozycji – ponad 50% udział towarów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw, z którymi Wspólnota Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, z wyjątkiem tych łożysk, których wyłącznymi krajami poch...