Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

3 orzeczeń w bazie

KIO 735/08

30.07.2008 postanowienie
odrzucone
P.P.U.P. Poczta Polska
Meritum

Z art. 187 ust. 4 pkt 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655), zwanej dalej Pzp, wynika, że Krajowa Izba Odwoławcza ma obowiązek odrzucić odwołanie, jeżeli protest lub odwołanie zostały wniesione z uchybieniem terminów określonych w ustawie. W postępowaniu prowadzonym w trybie negocjacji z ogłoszeniem zamawiający ogłasza najpierw „Ogłoszenie o zamówieniu”, zgodnie z art. 54 Pzp....

KIO 732/08

30.07.2008 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Mrągowo
Meritum

jednak przy określeniu właściwej stawki podatku VAT – jak już wskazano powyżej – istotna jest treść opisu przedmiotu zamówienia. Skład orzekający Izby zgodził się również z twierdzeniem Zamawiającego co do tego, że w przypadku zastosowania przez wykonawcę błędnej stawki podatku VAT możemy mówić o błędzie w obliczeniu ceny, a nie omyłce rachunkowej, nadającej się do poprawienia w przypadku ceny ryczałtowej na podstawie art. 88 ust. 1 pkt 3 lit a ustawy....

KIO 730 /08

30.07.2008 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg Miejskich w Słupsku
Meritum

Przepis art. 24 ust. 2 pkt 1 Pzp stanowi, że z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się również wykonawców, którzy wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania lub posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności, chyba, że udział tych wykonawców w postępowaniu nie utrudni uczciwej konkurencji....