Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 1314/08

01.12.2008 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

W wyjaśnieniach z dnia 7.10.2008 roku (pismo nr FPP.EK.71-164/73875/2008), w odpowiedzi na pytanie 19, Zamawiający zmienił ilości przedmiarowe m.in. w pozycji 2.4 i 2.5 kosztorysu branży drogowej z 11,10 m3 na 44,40 m3. Odwołujący się w kosztorysie ofertowym dla branży drogowej w pozycjach 2.4 oraz 2.5 błędnie przyjął ilość jednostek przedmiarowych, tj. zamiast 44,40 m 3 zostało wpisane 44,00 m 3. Spowodowało to zaniżenie ceny oferty o czternaście złotych....

KIO 1306/08

01.12.2008 wyrok
oddalone
Urząd Morski w Szczecinie
Meritum

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czerwony Rynek” w Łodzi, zwana dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczęła, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Wykonanie robót budowlanych wskazanych w audycie energetycznym w ramach kompleksowej termomodernizacji na budynku wielorodzinnym znajdującym się w zasobach...

KIO 1305/08|KIO 1319/08

01.12.2008 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Sosnowiec
Meritum

Odwołanie o sygn. akt: KIO/UZP/1305/08 Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 187 ust. 4 Pzp. Ustalono również, że Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający go do złożenia protestu i odwołania....

KIO 1425/08

01.12.2008 wyrok
oddalone
Narodowy Fundusz Zdrowia Centrala
Meritum

Odwołujący legitymuje się posiadaniem interesu prawnego, o którym stanowi art. 179 ust. 1 Pzp, ponieważ oferta Odwołującego uzyskała drugą w kolejności punktację i w przypadku uwzględnienia odwołania oraz wyeliminowania wybranej oferty Fujitsu Siemens Computers Sp. z o.o. z postępowania i powtórzenia czynności wyboru oferty najkorzystniejszej, Odwołujący miałby możliwość uzyskania przedmiotowego zamówienia....