Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

3 orzeczeń w bazie

KIO 1427/09|KIO 1428/09

20.11.2009 wyrok
uwzględnione
Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. dr B. Hagera
Meritum

Strony zgodnie oświadczyły, iż okres związania ofertą nie upłynął, a oferta odwołującego pozostawała zabezpieczona wadium do dnia 15 listopada 2009 r. Wprawdzie zamawiający przyznał, iż nie wezwał odwołującego w trybie przepisu art. 181 ust. 2a Pzp do przedłużenia ważności wadium, lub wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy po ostatecznym rozstrzygnięciu protestu, co jednak nie zwalnia wykonawcy od zabezpieczenia oferty wadium na przedłużony o...

KIO 1433/09

20.11.2009 wyrok
uwzględnione
Gmina Jawor
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący ma interes prawny we wnoszeniu środków ochrony prawnej, ponieważ w konsekwencji uwzględnienia odwołania, zostanie utrzymana w mocy decyzja Zamawiającego o uznaniu jego oferty za najkorzystniejszą. Na powyższą ocenę interesu prawnego nie wpłynął fakt, że w dn. 17.09.2009 r. Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania – postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 93 ust....

KIO 1437/09

20.11.2009 postanowienie
odrzucone
Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie
Meritum

Zamawiający - Szpital Specjalistyczny im. Stefana śeromskiego - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie - prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług polegających na zapewnieniu codziennej i kompleksowej obsługi w zakresie żywienia pacjentów (średnio 440 osób dziennie) na bazie przyjętych w dzierżawę pomieszczeń wraz z utylizacją odpadów pokonsumpcyjnych oraz wywozu odpadów komunalnych....