Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 188/10

23.03.2010 wyrok
oddalone
Kompania Węglowa S.A.
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy rozpoznawane przez Izbę odwołanie, przed dniem 29 stycznia 2010 r., tj. przed dniem wejścia w życie przepisów ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 223, poz....

KIO 266/10

23.03.2010 wyrok
oddalone
Uniwersytet Jagielloński
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy rozpoznawane przez Izbę odwołanie, przed dniem 29 stycznia 2010 r., tj. przed dniem wejścia w życie przepisów ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 223, poz....

KIO 206/10

23.03.2010 wyrok
oddalone
Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia
Meritum

W dniu 17 grudnia 2009 roku zamawiający wszczął postępowanie w sprawie przedmiotowego zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia. Wybór trybu nastąpił na podstawie art. 62 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, ponieważ zamawiający uznał, że występuje pilna potrzeba udzielenia zamówienia niewynikająca z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której wcześniej nie można było przewidzieć i nie można zachować terminów określonych dla przetargu nieograniczonego, przetargu ograniczonego lub negocjacji z ogł...

KIO 165/10|KIO 279/10

23.03.2010 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

odwołujący posiadał interes prawny we wnoszeniu środków ochrony prawnej wobec czynności oceny ofert, dokonanych przez zamawiającego w dniach 31 grudnia 2009 r. oraz 21 stycznia 2010 r. Wyniki tych ocen wykluczały spod punktacji ofertę odwołującego, która była druga w kolejności ofert pod względem wysokości ceny. Protest oraz odwołanie wniesione wobec powtórzonej czynności oceny ofert były konieczne dla możliwości uzyskania pozytywnego rozstrzygnięcia pierwszego odwołania....