Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 426/10

08.04.2010 wyrok
oddalone
Województwo Zachodniopomorskie
Meritum

Województwo Zachodniopomorskie z siedzibą w Szczecinie, zwane dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, wszczęło, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia na „Wykonanie opracowania w ramach realizacji Projektu SoNorA”....

KIO 320/10|KIO 467/10

08.04.2010 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu ograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 476/10

08.04.2010 wyrok
oddalone
Gmina Sosnowiec
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. KIO stwierdziła, że odwołujący legitymuje się interesem prawnym w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp. Izba wzięła pod uwagę, iż odwołujący jest wykonawcą w rozumieniu art. 2 pkt 11 Pzp, który złożył ofertę i ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego. Z punktu widzenia kryterium oceny ofert w przedmiotowym postępowaniu oferta odwołującego, gdyby nie została odrzucona, kwalifikowałaby się na drugiej pozycji w rankingu ofert....

KIO 373/10

08.04.2010 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich, pod numerem 2010/S 42 - 061533 2 marca 2010 r. Całość postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwanej dalej: „siwz”, była dostępna na stronie internetowej zamawiającego od dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Zamawiający w załączniku nr 3 do siwz „Zestawienie parametrów technicznych" do żądał, aby przedmiot zamówienia posiadał m. in....