Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

3 orzeczeń w bazie

KIO 1157/10

24.06.2010 wyrok
oddalone
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 27 marca 2010 r. pod numerem 201/S 61-090306. 5 Odwołujący jest uprawniony do wniesienia odwołania zgodnie z art. 179 ust. 1 Pzp. Jest wykonawcą, który złożył ofertę ocenioną jako druga w kolejności, po ofercie przystępującego, zatem ma interes w uzyskaniu danego zamówienia....

KIO 1176/10

24.06.2010 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. KIO stwierdziła, że odwołujący nie legitymuje się interesem prawnym w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp. Izba uznała, że odwołujący nie wykazał, iż interes prawny tego wykonawcy w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez zamawiającego wskazanych w odwołaniu przepisów ustawy Pzp, w szczególności przez zarzucane zamawiającemu zaniechanie wykluczenia tego wykonawcy z postępowania na podstawie art....

KIO 1151/10

24.06.2010 wyrok
oddalone
Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne Eko-Skawa Sp. z o.o.
Meritum

przyjęte do kalkulacji ceny oferty rozwiązanie jest istotnym elementem oferty określającym zakres oferowanego świadczenia. Wykonawca w sposób jednoznaczny określił rodzaj oferowanego urządzenia, niezgodnego z projektowanym rozwiązaniem technologicznym. Nie jest możliwe ustalenie w jaki sposób zamawiający powinien poprawić treść oferty wykonawcy. Nie zostało to również określone przez odwołującego tak w treści odwołania, jak również na rozprawie....