Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

3 orzeczeń w bazie

KIO 2641/10

20.12.2010 wyrok
uwzględnione
Gmina Chojnice - Gminny Zespół Oświaty
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 15 listopada 2010 r. pod pozycją 368330-2010. Wartość zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia zawierała, między innymi postanowienia, wskazując iż: 1) Zgodnie z zapisami pkt III SIWZ („Opis przedmiotu zamówienia”) przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup biletów dla uczniów dojeżdzających środkami ko...

KIO 2683/10

20.12.2010 postanowienie
odrzucone
Gmina Tuchola
Meritum

Kopia odwołania wpłynęła do Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 10 grudnia 2010 r. drogą elektroniczną bez opatrzenia podpisem elektronicznym, jak również została przekazana zamawiającemu w dniu 10 grudnia 2010 r. Odwołujący wskazywał, iż termin na wniesienie odwołania od postanowień SIWZ, zgodnie z art. 182 ust 2b ustawy Pzp wynosi 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych, a zaskarżona SIWZ została ogłoszona w dniu 6 grudnia 2010 r....

KIO 2649/10

20.12.2010 wyrok
uwzględnione
Jednostka Wojskowa 3470
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, iż odwołujący spełnia przesłanki, określone w art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniające do wniesienia odwołania. Odwołujący wykazał bowiem, iż posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp, wskazanych w odwołaniu. Stosownie do brzmienia art. 192 ust. 7 Pzp, Izba rozpoznała odwołanie w granicach zarzutów podniesionych w odwołaniu....