Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 2678/10

28.12.2010 wyrok
oddalone
PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie, Oddział Rzeszów
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych, uiszczono od niego wpis, jak również nie zaistniały przesłanki odrzucenia odwołania określone ustawą Pzp. Izba dopuściła w niniejszej sprawie dowody z dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne. Izba dopuściła również dowód z odwołania oraz pism złożonych przez strony na rozprawie, tj. odpowiedzi na odwołanie oraz pisma procesowego Odwołującego z dnia 23 grudnia 2010 r....

KIO 2688/10

28.12.2010 wyrok
oddalone
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia
Meritum

Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp....

KIO 2699/10

28.12.2010 wyrok
oddalone
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r., Nr 113, poz. 759 z późn. zm.). Wartość przedmiotowego zamówienia została przez zamawiającego ustalona na kwotę 680 000,00 zł, co stanowi równowartość 177 129 euro, 6 tj. kwotę, która jest mniejsza niż kwoty określone na podstawie przepisów wydanych w oparciu o art....

KIO 2713 /10

28.12.2010 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Oddział w Krakowie
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania „Poprawa dostępności linii kolejowej poprzez przebudowę niektórych elementów infrastruktury kolejowej na odcinkach linii kolejowej Nr 106 RZESZÓW - JASŁO w ramach RPOWP na lata 2007-2013," w tomie I SIWZ - Instrukcja dla wykonawców (IDW) pkt 2.2 opis przedmiotu zamówienia zamawiający podał, iż przedmiot zamówienia obejmuje między innymi: wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektow...

KIO 2698/10

28.12.2010 wyrok
uwzględnione
Fundacja „Agencja Rozwoju Regionalnego”,
Meritum

Zgodnie z pkt 14 SIWZ „cena ofertowa winna być obliczona przy zachowaniu zasad staranności, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej – w oparciu o niniejszą specyfikację istotnych warunków zamówienia i przedmiary robót oraz wizję lokalną w terenie. Wykonawca zobowiązany jest przed złożeniem oferty zgłosić zamawiającemu wszelkie zauważone braki i błędy dotyczące przedmiaru robót, a których poprawienie będzie warunkowało oddanie przedmiotu zamówienia w rozumieniu obiektu budowlanego mogącego samoist...

KIO 2685/10|KIO 2686/10

28.12.2010 wyrok
oddalone
Gminę Miasto Łódź – Zarząd Drógi i Transportu w Łodzi
Meritum

Odwołania, wobec nie stwierdzenia braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez odwołujących wpisów, podlegają rozpoznaniu. Zważywszy brak przesłanek uzasadniających odrzucenie odwołań, Izba przeprowadziła rozprawę merytorycznie je rozpoznając. Izba ustaliła, że obaj odwołujący legitymują się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 Pzp....