Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

XII Ga 393/10

30.12.2010 postanowienie
odrzucone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpitala Uniwersyteckiego
Meritum

Wniesiona przez zamawiającego skarga podlega odrzuceniu z powodu jej nieopłacenia. Sąd Okręgowy postanowieniem z dnia 18.XI.2010r przyznał stronie skarżącej częściowe zwolnienie od opłaty sądowej od skargi (w 9/10) i wezwał stronę skarżącą do uiszczenia częściowej opłaty sądowej od skargi. Skarżący mimo prawidłowego doręczenia wezwania o opłatę w wyznaczonym terminie nie uiścił wymaganej częściowej opłaty. W takiej sytuacji na podstawie art. 198 e ust....

KIO 2734/10

30.12.2010 postanowienie
odrzucone
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Meritum

Zamawiający podał w treści SIWZ, że w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia, wykonawca ma obowiązek złożyć między innymi następujące dokumenty: - aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust....

KIO 2733 /10

30.12.2010 wyrok
uwzględnione
Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie
Meritum

Odwołujący informację o okolicznościach stanowiących podstawę do wniesienia odwołania powziął w dniu 10.12.2010 r., tj. w dniu otrzymania zawiadomienia od Zamawiającego o wyborze oferty najkorzystniejszej, którą została oferta Przystępującego do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego....

KIO 2724/10

30.12.2010 wyrok
oddalone
PGE Elektrownia Opole S.A.
Meritum

wypełnione zostały przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 179 ust. 1 ustawy PrZamPubl, tj. posiadanie przez odwołującego interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Na etapie poprzedzającym skierowanie zaproszenia do składania ofert, wykonawca wykluczony z dalszego udziału w postępowania ponosi szkodę w postaci kosztów związanych z przygotowaniem oferty i jego udziałem w postępowaniu, a także utratą korzyś...

KIO 2717/10

30.12.2010 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Szczecin – Urząd Miasta Szczecina
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z 2 marca 2010 r. nr 2010/S 42-061361, w tym samym dniu Zamawiający zamieścił ogłoszenie w swojej siedzibie oraz na swojej stronie internetowej (www.szczecin.pl). Wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia 2 marca 2010 r., Izba rozpoznała odwołanie w oparciu o stan prawny uwzględniający wejście w życie ustaw: z dnia 5 listopada 2009 r....

KIO 2721/10

30.12.2010 wyrok
uwzględnione
Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Warszawie
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Interes Odwołującego w uzyskaniu zamówienia 5 mógłby doznać uszczerbku w sytuacji potwierdzenia się naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. Zgodnie z artykułem 26 ust. 3 wezwanie do uzupełnienia dokumentów możliwe jest jedynie jednokrotnie w toku całego postępowania....

KIO 2728/10

30.12.2010 wyrok
oddalone
Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Warszawie
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Interes Odwołującego w uzyskaniu zamówienia 5 mógłby doznać uszczerbku w sytuacji potwierdzenia się naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. Zgodnie z artykułem 26 ust. 3 wezwanie do uzupełnienia dokumentów możliwe jest jedynie jednokrotnie w toku całego postępowania....

KIO 2704/10

30.12.2010 wyrok
uwzględnione
Agencję Mienia Wojskowego - Oddział Terenowy Biura Agencji Mienia Wojskowego
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych, uiszczono od niego wpis, jak również nie zaistniały przesłanki odrzucenia odwołania określone ustawą Pzp. W tym zakresie Izba nie podzieliła argumentacji Zamawiającego wyrażonej w odpowiedzi na odwołanie....

KIO 2729/10

30.12.2010 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach
Meritum

8 W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy rozpoznawane przez Izbę odwołanie, po dniu 29 stycznia 2010 r., tj. po dniu wejścia w życie przepisów ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 223, poz. 1778), do rozpoznawania niniejszej sprawy odwoławczej mają zastosowanie przepisy ustawy Pzp w brzmieniu nadanym ww....

KIO 2710/10

30.12.2010 wyrok
uwzględnione
Rejonowy Zarząd Infrastruktury
Meritum

Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Ustalono również, że odwołujący posiada interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, uprawniający go do złożenia odwołania, a także iż może ponieść szkodę....