Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 2697/10

04.01.2011 wyrok
oddalone
Południowy Koncern Energetyczny S.A.
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie nie jest zasadne. W pierwszej kolejności skład orzekający Izby wykluczył, że wypełniona została którakolwiek z przesłanek odrzucenia odwołania ustanowiona w art. 189 ust. 2 Pzp. Następnie skład orzekający Izby ustalił, że odwołujący posiada interes w złożeniu środków ochrony prawnej w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp....

KIO 2727/10

04.01.2011 wyrok
oddalone
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Meritum

1. Zamawiający ustalił wartość zamówienia na kwotę 3.300.000,00 zl (859 598,85 euro). W protokole (druk ZP-1 w aktach sprawy) podano, że nastąpiło to w dniu 10.06.2010 r., a następnie zaktualizowano w dniu 10.08.2010 r. 2. Ceny ofert złożonych w postępowaniu przedstawiają się następująco: GAZOPROJEKT S.A. - 896.700,00 zł, Nafta-Gaz Sp. z o.o. - 2.037.400,00 zł, ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. - 2.047.160,00 zł, Tebodin Poland Sp. z o.o. - 2.671.800,00 zł. 3....

KIO 2709/10

04.01.2011 wyrok
oddalone
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Bezspornym jest, iż Zamawiający zobowiązany jest, a w tym postępowaniu zobowiązany był także wyrokiem KIO z dnia 16 listopada 2010 r. (sygn. akt KIO 2324/10 i KIO 2325/10), zbadać każdy zastrzeżony dokument jako zawierający tajemnicę przedsiębiorstwa, biorąc pod uwagę definicję tajemnicy przedsiębiorstwa zawartą w art. 11 ust....

KIO 2731/10|KIO 2732/10

04.01.2011 wyrok
uwzględnione
Lasy Państwowe Nadleśnictwo Grodzisk z siedzibą w Lasówkach
Meritum

oba odwołania zasługują na uwzględnienie. Na wstępie Izba stwierdziła, że nie zachodzi żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań opisanych w art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz iż Odwołujący mają interes prawny we wniesieniu odwołania. Izba stwierdziła także, że stan faktyczny przedstawiony przez Strony nie jest sporny pomiędzy Stronami i pokrywa się ze stanem wynikającym z dokumentacji postępowania....

KIO 2739/10

04.01.2011 wyrok
uwzględnione
Zarząd Dróg Powiatowych w Tucholi
Meritum

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Tucholi prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia, w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Rozbudowa odcinków dróg wojewódzkich nr 237, 241 i 240 polegająca na budowie ciągu pieszo-rowerowego w celu podniesienia atrakcyjności i dostępności turystycznej obszaru Powiatu Tucholskiego w ramach projektu kluczowego „Bory Tucholskie - w labiryntach natury "- wzmocnienie pozycji regionu Borów Tucholskich na turystycznej mapie Polski poprze...

KIO 2746/10

04.01.2011 wyrok
uwzględnione
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Trzebini im. Ignacego Łukaszewicza
Meritum

Zgodnie z pkt 4 specyfikacji istotnych warunków zamówienia (siwz) termin wykonania niniejszego zamówienia przypadał na okres: 02.01.2011 – 23.12.2011. Zgodnie z pkt 11 siwz termin składania ofert w postępowaniu przypadał na dzień 19.11.2010r. W pkt 12 siwz, w opisie sposobu obliczenia ceny, dla jej obliczenia zamawiający wymagał pomnożenia ryczałtu dziennego (brutto) przez ilość dni (188 dni). Zgodnie z pkt 13 siwz jedynym kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej była cena....