Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 2824/10

11.01.2011 wyrok
uwzględnione
Kompanię Węglową S.A.
Meritum

Zamówienie na część 8 - obejmuje: zgrzebło kompletne kute 2x 34 x 126-150 E260 L-778 do przenośnika RYBNIK 850. Zamawiający unieważnił aukcję na ten sam przedmiot zamówienia, przeprowadzoną w dniu 17 grudnia 2010 r. i poinformował wykonawców pismem z dnia 17.12.2010, że nowy termin aukcji wyznacza na 23 grudnia 2020 r. Dnia 28 grudnia 2010 r. zamawiający zawiadomił o wynikach aukcji na część 8, 10 i 13 zamówienia....

KIO 2792/10

11.01.2011 wyrok
oddalone
Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o.
Meritum

Przystępujący spełniał warunek udziału w postępowaniu dotyczący doświadczenia, opisany przez Zamawiającego w § 5 ust. 1 pkt 2 SIWZ. Zamawiający w SIWZ wskazał tam, iż wykonawcy winni udokumentować posiadanie wiedzy i doświadczenia poprzez wykazanie, że w okresie ostatnich 3 lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia 11 działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowali co najmniej jedną dostawą na nie mniej niż 200 szt....

KIO 2796/10

11.01.2011 wyrok
oddalone
Powiat Leżajski
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający go do złożenia odwołania, przy założeniu potwierdzenia się zarzutów....

KIO 2800/10

11.01.2011 wyrok
uwzględnione
Miasto Chorzów
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 29 września 2010 r., pod numerem 189-289115. W pkt IV ppkt 2.1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający dokonał opisu sposobu spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie wiedzy i doświadczenia....

KIO 2787/10

11.01.2011 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa – Zarząd Dróg Miejskich
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z 12 sierpnia 2010 r. pod nr 2010/S-155-239689, z tym że 9 sierpnia 2010 r. Zamawiający przekazał to ogłoszenie Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, zamieścił ogłoszenie o zamówieniu na tablicy ogłoszeń w swojej siedzibie oraz na swojej stronie internetowej (www.zdm.waw.pl), na której udostępnił również od 12 sierpnia 2010 r. s.i.w.z....

KIO 2805/10|KIO 2810/10

11.01.2011 wyrok
oddalone
Kompania Węglowa S. A.
Meritum

Okoliczności faktyczne niniejszej sprawy nie są sporne. Przywoływane w zawiadomieniu o wyniku przetargu i w odwołaniach okoliczności faktyczne dotyczące dokumentów złożonych przez odwołujących wraz z ich ofertami oraz uzupełnianych w odpowiedzi na wezwania zamawiającego, które zostały zreferowane powyżej, odpowiadają rzeczywistemu stanowi faktycznemu sprawy. Termin otwarcia ofert w postępowaniu przypadł na dzień 02.11.2010 r....

KIO 2789/10

11.01.2011 wyrok
uwzględnione
Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni Sp. z o.o.
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy rozpoznawane przez Izbę odwołanie, po dniu 29 stycznia 2010 roku, tj. po wejściu w życie nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 5 listopada 2009 roku o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 206, poz. 1591) – tzw....

KIO 2801/10

11.01.2011 wyrok
uwzględnione
Gminę Miasto Gdańsk - Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych Zakład Budżetowy w Gdańsku
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „wykonywanie usługi zapewnienia czystości i porządku w budynkach stanowiących własność Gminy Miasta Gdańsk, a także na innych terenach, obiektach i urządzeniach będących pod zarządem Zamawiającego w roku 2011” z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2010, Nr 113, poz....