Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 374/11

11.03.2011 wyrok
uwzględnione
Instytut Matki i Dziecka
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych, uiszczono od niego wpis, jak również nie zaistniały przesłanki odrzucenia odwołania określone ustawą Pzp. W ocenie Izby odwołujący spełnił również wymogi warunkujące wniesienie odwołania, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, tj. ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp....

II Cz 187/10

11.03.2011 postanowienie
odrzucone
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Meritum

Zaskarżonym postanowieniem Sąd Okręgowy w Koszalinie odrzucił zażalenie TEC LINER Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Poznaniu na postanowienie tego Sądu z dnia 23 września 2010 r., którym oddalony został jej wniosek o zwolnienie od opłaty sądowej w części przewyższającej 10 000 zł oraz odrzucił skargę tej Spółki na postanowienie Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 30 lipca 2010 r., sygn....

KIO 421/11

11.03.2011 wyrok
uwzględnione
Gmina Grodziczno
Meritum

Odwołanie zostało wniesione w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym przez Zamawiającego - Gmina Grodziczno, w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz.759, ze zm.) [dalej ustawa Pzp], którego przedmiotem jest „Przebudowa drogi gminnej Ostaszewo - Gronowo"....

KIO 399/11

11.03.2011 wyrok
uwzględnione
Zamawiający - Wojewódzki Szpital Chorób Płuc im. dr A. Pawelca
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia, złożonej oferty 7 Przystępującego, jak również na podstawie złożonych na rozprawie przez strony wyjaśnień Izba postanowiła odwołanie uwzględnić w części dotyczącej zarzutu dotyczącego odtajnienia części oferty Przystępującego....

KIO 460/11

11.03.2011 postanowienie
odrzucone
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie
Meritum

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem są roboty budowlane pn. „Nowy Rów. Remont (modernizacja) koryta kanału w km 0+000 – 9+228”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.)....

KIO 427/11

11.03.2011 wyrok
uwzględnione
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że w niniejszym postępowaniu mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) z uwzględnieniem zmian wynikających z ustawy z dnia 5 listopada 2009 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 206, poz. 1591), z wyłączeniem jednak przepisów ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r....