Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

II Ca 184/11

18.03.2011 postanowienie
Miasto Piotrków Trybunalski
Meritum

Sprawa ze skargi na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej może należeć do właściwości zarówno wydziałów cywilnych, jak i gospodarczych sądów okręgowych w zależności od występowania w konkretnym przypadku elementów pozwalających uznać ja za sprawę gospodarczą ( Por postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 27 stycznia 2006r . III Cz 123/05 pub Lex). Według art....

KIO 443/11

18.03.2011 wyrok
uwzględnione
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
Meritum

W specyfikacji istotnych warunków zamówienia (punkt XVI Opis sposobu obliczenia ceny) Zamawiający postanowił, że cenę należy ustalić jako cenę (brutto) za realizację całego przedmiotu zamówienia i należy ująć w niej wszystkie koszty, których poniesienie niezbędne jest dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. (…) Prawidłowe ustalenie stawki podatku (VAT) należy do obowiązków Wykonawcy, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 r....

KIO 482/11

18.03.2011 wyrok
uwzględnione
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. Krajowa Izba Odwoławcza postanowiła nie dopuścić wykonawcy ……….....

KIO 447/11|KIO 449/11|KIO 452/11

18.03.2011 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Finansów
Meritum

Odwołania wniesione przez Comarch S.A., Bull Polska Sp. z o.o., Asseco Poland S.A. zasługują na uwzględnienie. Zważywszy, że wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczą rozpoznawane odwołania, nastąpiło po dniu wejścia w życie ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2009 r. Nr 223, poz.1778) w sprawie znajdują zastosowanie przepisy ustawy Pzp w brzmieniu znowelizowanym....

KIO 440/11|KIO 448/11|KIO 451/11|KIO 458/11

18.03.2011 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Sprawiedliwości
Meritum

Zamawiający w sekcji III.2.1) ogłoszenia o zamówieniu „Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego” (po modyfikacji z dnia 28 lutego 2011 r.) w zakresie warunków udziału w postępowaniu oraz opisu sposobu dokonania oceny spełniania tych warunków wymagał posiadania przez wykonawców wymaganej wiedzy i doświadczenia: „2) posiadania wiedzy i doświadczenia, w tym: w okresie ostatnich trzech lat przed upływem składania wniosków o dopuszczenie do ud...

KIO 471/11

18.03.2011 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest "Pełnienie nadzoru nad modernizacją linii kolejowej E30/C-E30 odcinek Kraków – Rzeszów." Termin składania ofert został wyznaczony do dnia 24 listopada 2010 r. Z protokołu postępowania druk ZP -12 (oraz z protokołu otwarcia ofert) wynika, że oferty złożyło 10 wykonawców: 1. Konsorcjum ECM Group, które zaoferowało najniższą cenę 16 469 024,00; 2. Druga w kolejności cenowej oferta konsorcjum TPF Planege na kwotę 23 209 683,62 zł 3....

II Ca 184/11

18.03.2011 postanowienie
Miasto Piotrków Trybunalski
Meritum

Sprawa ze skargi na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej może należeć do właściwości zarówno wydziałów cywilnych, jak i gospodarczych sądów okręgowych w zależności od występowania w konkretnym przypadku elementów pozwalających uznać ja za sprawę gospodarczą ( Por postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 27 stycznia 2006r . III Cz 123/05 pub Lex). Według art....

II Ca 184/11

18.03.2011 postanowienie
Miasto Piotrków Trybunalski
Meritum

Sprawa ze skargi na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej może należeć do właściwości zarówno wydziałów cywilnych, jak i gospodarczych sądów okręgowych w zależności od występowania w konkretnym przypadku elementów pozwalających uznać ja za sprawę gospodarczą ( Por postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 27 stycznia 2006r . III Cz 123/05 pub Lex). Według art....