Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 846/11

04.05.2011 wyrok
uwzględnione
Miasto Chorzów - Miejski Zarząd Ulic i Mostów
Meritum

Jak wynika z postanowień ogłoszenia z dnia 31 grudnia 2010 r. pod pozycją 2010/S 254- 390739, postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego i dotyczy „Zaprojektowania i wykonania robót budowlanych związanych z „Przebudową drogi krajowej nr 79 ul. Katowicka w Chorzowie wraz z estakadą od skrzyżowania z ul. Konopnickiej do skrzyżowania z ul. Metalowców o łącznej długości 0,9 km" 12 Zamawiający w Rozdziale I pkt 6.2.4....

KIO 856/11

04.05.2011 postanowienie
odrzucone
Kompania Węglowa S.A.
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie przepisu art. 189 ust. 2 pkt 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych jako, że zostało wniesione przez podmiot nieuprawniony. Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, iż Zamawiający, pismem z dnia 31 stycznia 2011 roku wezwał wykonawców, którzy złożyli oferty w przedmiotowym postępowaniu, do wyrażenia zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. Wykonawcy mieli obowiązek złożyć oświadczenie do dnia 9 lutego 2011 roku....

KIO 817/11

04.05.2011 wyrok
uwzględnione
Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia
Meritum

Na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron Zamawiający oświadczył, iż uwzględnił w całości zarzuty zawarte w odwołaniu, co w jego opinii wynikało z pisma z dnia 20 kwietnia 2011 r., unieważniającego czynność wyboru najkorzystniejszej oferty oraz dokonującego ponownego badania i oceny złożonych ofert. Ponadto Izba ustaliła, że Zamawiający pismem z dnia 26 kwietnia 2011 r. wystąpił do wykonawcy Octopharma AG, CH-8853 Lachen Szwajcaria, Seidenstrasse 2....

KIO 812/11

04.05.2011 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II
Meritum

Szczegółowe wymagania, dotyczące wyrobów składających się na część 1 zamówienia (tj. obłożeń pól operacyjnych), określone zostały w „Specyfikacji asortymentowo-cenowej", stanowiącej załącznik nr 2.1 do SIWZ. Sterylny zestaw do neurochirurgii opisano w poz. 13 ww. dokumentu. Zamawiający wymagał m.in. serwety o wymiarach minimalnych 245x320 cm do obłożenia czaszki, z wbudowaną folią chirurgiczną i torbą do zbierania płynów z sitem oraz otworem o średnicy 19x30 cm....

KIO 833/11

04.05.2011 postanowienie
odrzucone
Przedsiębiorstwo Transportu Kolejowego Koltar Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu wskazał jako rodzaj zamówienia dostawy, zaś przedmiot zamówienia scharakteryzował jako modernizację dwóch lokomotyw spalinowych serii SM42 i oznaczył kodem CPV 502210000. W pkt I.2) ogłoszenia o zamówieniu „Rodzaj instytucji zamawiającej i główny przedmiot lub przedmioty działalności” zaznaczył określenie „inne” ze wskazaniem odpowiednio „spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” i „transport kolejowy”....