Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 884/11

10.05.2011 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Meritum

5 Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 834/11

10.05.2011 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Szczecin
Meritum

W dniu 3 stycznia 2011 r. zamawiający dokonał oszacowania przedmiotu zamówienia na kwotę 15.099.723,35 zł netto. Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał kwotę jako zamierza przeznaczyć na sfinansowanie realizacji zamówienia – 18.572.659,72 zł. W specyfikacji w rozdziale XII siwz „Wybór najkorzystniejszej oferty” w pkt. 1 zamawiający określił, że jedynym kryterium oceny ofert będzie cena (100%). W rozdziale X „Sposób obliczenia ceny” w pkt....

KIO 923/11

10.05.2011 postanowienie
odrzucone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa-Białołęka
Meritum

Tomasz W. – Prezes Zarządu wykonawcy: Przedsiębiorstwo Usług Socjalnych AS PAK Sp. z o.o. nie był umocowany do samodzielnego reprezentowania tejże spółki. Wobec faktu, iż w powołanym odpisie z Rejestru Przedsiębiorców ujawnione zostały dwie osoby, a tym samym zarząd spółki był wieloosobowy, w ocenie Izby, zgodnie z ujawnionymi w powołanym dokumencie zasadami reprezentacji partnera wiodącego w konsorcjum, wymagane było współdziałanie dwóch członków zarządu....

KIO 883/11

10.05.2011 wyrok
uwzględnione
Powiat Rzeszowski
Meritum

Zamawiającym w niniejszym postępowaniu jest Powiat Rzeszowski. W § 9 rozdziału 1 SIWZ Zamawiający ustanowił wymagania dotyczące wadium, wskazując m.in. wysokość wymaganego wadium i dopuszczalne formy jego wniesienia, w tym gwarancję ubezpieczeniową i bankową. Do oferty Odwołującego został dołączony dokument gwarancji ubezpieczeniowej o nr GWo/23/2010-061-35-06, z którego wynika, iż beneficjentem niniejszej gwarancji jest Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, a „gwarancja stanowi zabezpieczenie zapłat...

KIO 947/11

10.05.2011 postanowienie
odrzucone
Gmina Stara Biała
Meritum

Wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia 8 kwietnia 2011 r., w sprawie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych w brzmieniu uwzględniającym wejście w życie ustaw: z dnia 5 listopada 2009 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 206, poz.1591), oraz z dnia 2 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 223, poz....