Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 1064/11

01.06.2011 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie
Meritum

Ogłoszenie o przedmiotowym zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich z dnia 2 lutego 2011 r. pod numerem 2011/S 22-035538. Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, skierowała odwołanie na rozprawę....

KIO 1063/11

01.06.2011 postanowienie
odrzucone
Inspektorat Uzbrojenia
Meritum

Izba po rozpatrzeniu wniosku Zamawiającego z posiedzenia, jak i wniosków obu Przystępujących po stronie Zamawiającego stwierdziła, że przedmiotowe odwołanie podlega odrzuceniu w oparciu o art. 189 ust. 2 pkt 3 w zw. z art. 182 ust. 2 pkt 1 Pzp. Wartość zamówienia oszacowano na kwotę przekraczającą wyrażoną w złotych równowartości kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp. Izba podnosi, że zgodnie z dyspozycją art. 182 ust....

KIO 1055/11

01.06.2011 wyrok
uwzględnione
Bialskie Wodociągi i Kanalizację „WOD-KAN” Sp. z o.o.
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Izba stwierdziła, że nie zachodzi żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania opisanych w art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Izba stwierdziła także, że Odwołujący ma interes we wniesieniu odwołania w rozumieniu art. 179 ust. 1 i art. 180 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. W odniesieniu do zarzutu 1....

KIO 1082/11

01.06.2011 wyrok
uwzględnione
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. Odnośnie zarzutu dotyczącego naruszenia przepisu art. 24 ust. 2 pkt 4 w zw. z art. 22 ust....

KIO 1071/11

01.06.2011 wyrok
uwzględnione
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Tomyślu Sp. z o.o.
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa i rozbudowa miejskiej oczyszczalni ścieków w Nowym Tomyślu" w formule „zaprojektuj i wykonaj.” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w części III SIWZ, tj. w Programie funkcjonalno- użytkowym. Na dokumentację postępowania składa się specyfikacja istotnych warunków zamówienia (SIWZ): część I - instrukcja dla wykonawców, część II - postanowienia kontraktu, część III - PFU, część IV wyjaśnienia do SIWZ odnośnie sporządzenia oferty. Rozdz...