Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 1305/11

04.07.2011 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łasku
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ze względu na brak przesłanek uzasadniających odrzucenie odwołania Izba przeprowadziła rozprawę merytorycznie je rozpoznając. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1303/11

04.07.2011 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Biała Podlaska
Meritum

Na początku rozprawy odwołujący wycofał zarzuty: 3) naruszenie art. 24 ust. 2 pkt 3 Pzp, przez zaniechanie wykluczenia wykonawcy AUTOSAN z uwagi na złożenie nieprawdziwych informacji mających wpływ na wynik postępowania; 4) naruszenie art. 89 ust. 1 pkt 2 Pzp, przez zaniechanie odrzucenia oferty AUTOSAN jako nieodpowiadającej treści specyfikacji; 5) naruszenie art. 24 ust....

KIO 1321/11

04.07.2011 wyrok
uwzględnione
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Meritum

W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Następnie Izba stwierdziła, że Odwołujący, wnosząc przedmiotowe odwołanie w dostateczny sposób wykazał swój interes w złożeniu niniejszego środka ochrony prawnej w rozumieniu przepisu art. 179 ust....

KIO 1283/11

04.07.2011 postanowienie
odrzucone
Gmina Miejska Biała Podlaska
Meritum

W postępowaniu ofertę złożyli wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenia zamówienia Autosan spółka akcyjna z siedzibą w Sanoku i Sobiesław Zasada SA z siedzibą w Krakowie. Świadczy o tym fakt karty tytułowej, gdzie zostali wymienieni obaj wykonawcy, jako wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenia zamówienia, załaczenie do oferty pełnomocnictwa do działania w postępowaniu przez określone osoby w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia i zbiór samych załącznikó...

KIO 1315/11

04.07.2011 wyrok
uwzględnione
Województwo Lubelskie
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 21 kwietnia 2011 r., pod numerem 2011/S 78-128278. 4 W pkt III specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający dopuszczając możliwość złożenia ofert na materiały eksploatacyjne jakościowo równoważne (w wybranych pozycjach), spełniające równoważne parametry, wskazał, że przez produkt równoważny rozumie produkt kompatybilny ze sprzętem, do którego jest zamówiony o takich samych lub lepszych parametrach (poj...