Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 2054/11

07.10.2011 wyrok
uwzględnione
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Meritum

Izba uznała, że mimo braku wykazania w treści odwołania interesu w uzyskaniu zamówienia, Izba zobowiązana jest badać z urzędu posiadanie przez wykonawcę interesu jako przesłanki materialnoprawnej. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 2088/11

07.10.2011 wyrok
uwzględnione
Zespół Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Izba stwierdziła, że nie zachodzi żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania opisanych w art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, a Odwołująca ma interes we wniesieniu odwołania w rozumieniu art. 179 ust. 1 i art. 180 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Izba ustaliła też, że stan faktyczny postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nie jest sporny....

KIO 2073/11

07.10.2011 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia w Warszawie
Meritum

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie zadania pn. „Świadczenie usług hotelarskich i restauracyjnych. Wybór organizatora części technicznej szkoleń w latach 2011-2013." Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ogłoszenie opublikowano dnia 15 lipca 2011 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr 2011/S 134-223179....