Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 449/12

15.03.2012 wyrok
oddalone
EURO Poznań 2012 Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, iż w związku z faktem, iż przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest poniżej tzw....

KIO 421/12

15.03.2012 wyrok
uwzględnione
PGE Obrót S.A.
Meritum

Zamawiający PGE Obrót S.A. prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego, którego jest: „usługa przedmiotem kompleksowa drukowania, kopertowania i wysyłania do Klientów faktur i innej korespondencji”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2011/S 217-354636 w dniu 11 listopada 2011 r....

KIO 445/12

15.03.2012 wyrok
oddalone
Ministerstwo Gospodarki
Meritum

Zgodnie z rodziałem 5 pkt 5 SIWZ, o udział w postępowaniu mogą ubiegać się wykonawcy, którzy m.in. znajdują się w odpowiedniej sytuacji ekonomicznej i finansowej, tj. posidają środki finansowe w wysokości co njamniej 1.000.000,00 zł lub posiadają zdolność kredytową w wysokości co njamniej 1.000.000,00 zł....

KIO 444/12

15.03.2012 wyrok
uwzględnione
Gminę Janowiec
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zagospodarowanie turystyczne zbiornika wodnego Janowice w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W dziale XII specyfikacji istotnych warunków zamówienia „Opis sposobu obliczenia ceny”, zamawiający podał, że: pkt 3. Cena oferty powinna obejmować cały przedmiot zamówienia. 3 pkt 4. Oferowana cena brutto będzie ceną ryczałtową. pkt 5....

KIO 330/12

15.03.2012 wyrok
uwzględnione
Bank Gospodarstwa Krajowego
Meritum

Zamawiający – Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie, w trybie przetargu ograniczonego pod nazwą: „Nowa Bankowość Elektroniczna”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 22 kwietnia 2011 r., pod numerem 2011/S 79-130075. W wyniku oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do składania ofert zamawiający zaprosił następujących wykonawców: 1) Accenture Sp. z o. o....

KIO 330/12

15.03.2012 wyrok
uwzględnione
Bank Gospodarstwa Krajowego
Meritum

Zamawiający – Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie, w trybie przetargu ograniczonego pod nazwą: „Nowa Bankowość Elektroniczna”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 22 kwietnia 2011 r., pod numerem 2011/S 79-130075. W wyniku oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do składania ofert zamawiający zaprosił następujących wykonawców: 1) Accenture Sp. z o. o....

V Ca 3099/11

15.03.2012 wyrok
postanowienie
Ministerstwo Sprawiedliwości
Meritum

Odnośnie naruszenia art. 24 ust. 2 pkt 3 Pzp referencji podpisanej przez Johna Hutchby, w imieniu Le Brenne Consulting: W ofercie Przystępującego, na stronie 19-20 i 23-24 i znajdują się listy referencyjne, wystawione przez Pana Johna Hutchby, w nagłówku których i przy podpisie wystawcy podano nazwę „Le Brenne Consulting Ltd”. Nie było zasadniczo sporne, że firma o takiej nazwie nie istnieje i nigdy nie istniała....