Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 2726/12|KIO 2730/12|KIO 2731/12|KIO 2735/12

28.12.2012 wyrok
uwzględnione
Komendant Głowny Państwowej Straży Pożarnej
Meritum

ane na rozprawie. enie przesłanek przesądzających o posiadaniu legitymacji czynnej do wniesienia odwołań, o której mowa w oraz spełnieniu wymagań formalnych związanych z ich wniesieniem. Podnieśli, że błędne uznanie kazali spełniania warunków udziału w postępowaniu, pozbawia ich możliwości dalszego udziału w ubieganiu zamówienia publicznego, co uzasadnia korzystanie yskanie ej....

KIO 2745/12

28.12.2012 wyrok
oddalone
Politechnika Świętokrzyska
Meritum

W pierwszej kolejności należało wskazać, iż w przedmiotowej sprawie zastosowanie znajdowały przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych dwoma ustawami, tj. z dnia 5 listopada 2009 r. o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2009 r., Nr 206, poz. 1591) oraz z dnia 2 grudnia 2009 r....

KIO 2781/12

28.12.2012 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

W pierwszej kolejności należało wskazać, iż w przedmiotowej sprawie zastosowanie znajdowały przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych dwoma ustawami, tj. z dnia 5 listopada 2009 r. o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2009 r., Nr 206, poz. 1591) oraz z dnia 2 grudnia 2009 r....

KIO 2766/12

28.12.2012 wyrok
oddalone
Ministerstwo Finansów
Meritum

7 Sygn. akt KIO 2766/12 Zgodnie z przepisem art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący legitymuje się interesem w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, w którym złożył ofertę z najniższą ceną – stanowiącą jedyne kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej – w częściach III, VII oraz VIII zamówienia. Jedno...

KIO 2760/12

28.12.2012 wyrok
oddalone
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Ostrowcu Świętokrzyskim
Meritum

Odwołujący w treści odwołania zgodnie ze stanem faktycznym wskazał kwestionowane postanowienia SIWZ, co zostało zreferowane powyżej. Przedmiot zamówienia opisano w niniejszym postępowaniu (pkt 4. SIWZ), nie funkcjonalnie czy parametrowo (w odniesieniu do efektów ekologicznych czy parametrów oczyszczania), ale przez wskazanie konkretnego zakresu usług i robót, które zleca do wykonania zamawiający w z góry przewidzianym zakresie (weryfikacja i aktualizacja posiadanej dokumentacji projektowej we ws...

KIO 2704/12|KIO 2708/12

28.12.2012 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Ministra Finansów
Meritum

: Wszystkie zgłoszone przystąpienia spełniają wymagania określone w art. 185 ust. 2 i 3 ustawy. Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki, które skutkowałyby odrzuceniem, któregokolwiek z odwołań na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy. Izba postanowiła oddalić wniosek o odrzucenie odwołania Unizeto wskazując na to, iż bezspornym pomiędzy stronami jest, że jeden z członków konsorcjum udzielił drugiemu pełnomocnictwa do działania w imieniu tego konsorcjum oraz do udzielania dalszych pełnomocnictw....

KIO 2773/12

28.12.2012 wyrok
oddalone
Poczta Polska S.A.
Meritum

I. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „dostawę urządzeń liczących wraz z instalacją i uruchomieniem" z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych [tekst jednolity: Dz.U. z 2010, Nr 113, poz. 759 ze zm.] wymaganych przy procedurze, kiedy wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust....